Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
MichaS

Ministerstwo firm

Recommended Posts

W związku z kolejną karą za przetrzymywanie przemytu  na naszej bazie składam skargę na całe ministerstwo firm! 

Zarówno ta kara jak i poprzednia są bezpodstawne!

W przypadku pierwszej kary nikt z naszych pracowników (co wynika z panelu) nie ładował przemytu od około 2 miesięcy,  a zostałem o niego oskarżony ja bowiem dzień wcześniej znalazłem pojazd(w LV - bez ładunku) i odstawiłem go na bazę. Sprawa miała zostać wyjaśniona o czym poinformował nas @Lemon. jednak do tego nie doszło do tej pory.

Tutaj mam logi związane z tym, że prawdopodobnie to administarator wstawił 1 przemyt na bazę.

shfgPYo.jpg

You must be signed in to read this content

Dziś dostajemy kolejną karę za przemyt na bazie i  według ministerstwa to ja go załadowałem choć nie było mnie na serwerze od soboty(1:00). Na nieszczęście Ministerstwa rano baza była sprawdzana przez jednego z policjantów i żadnego przemytu nie wykazał. :)

Ponadto w ostatnim czasie nasze zestawy były porozrzucane po całym stanie San Andreas, a co kilka dni zdarza się, że na bazie znajdują się całkowicie zwrakowane. 

YJLxJZa.jpg

Ostatnia sytuacja z naszymi pojazdami na hangarze

Takie zachowanie ze strony administracji działa na niekorzyść serwera. Zniechęcają do grania kolejne osoby, a zamknięcie nawet firmy TimberTrades i otwarcie kolejnej nie pomoże w podniesieniu liczby graczy. 

Mam nadzieję, że tą sprawą zajmie się @Pawelo

Ps. Karma wraca :)

Edited by MichaS
Dodanie screena do potwierdzenia logów
  • Like 19

Dołączam się do skargi bowiem moja firma dostała dzisiaj również karę za przemyt którego nie ma w panelu. Jako odpowiedź którą dostałem po zapytaniu się kto go zostawił był to mrjac. Po sprawdzeniu w panelu nie znalazłem owego przemytu który jest nie rozładowany [przemyt lub 110 jest zawsze usuwane], w panelu są pokazane wszystkie załadowane towary nawet jeśli ich nie rozładujemy. 

• Like 16

Może dorzucę swoje 3 grosze, ponieważ byłem dzisiaj obecny na serwerze dość długi czas i dzieją się dziwne rzeczy. Sprawa jest podejrzana, ponieważ w logach nie ma nic na temat rzekomych przemytów. Dodatkowo w dniu dzisiejszym o godzinie 10:56, policjant Dixi sprawdzał naszą bazę i nic nie mówił o znalezionych przemytach. Z tego co mi wiadomo nie kontaktował się on ani z Lemonem ani z Vanilem. Dopiero około 2h później w okolicach naszej bazy zaczął się kręcić Vanil (

You must be signed in to see this content
). Po tej wizycie posypały się kary. Dodam również, że wchodząc na serwer zastałem porządek na bazie, a gdy kończąc grę odprowadzałem zestaw na bazę zastałem tam wiele zwrakowanych pojazdów. Jedynymi osobami, które znajdowały się u nas na bazie w tym czasie byli Dixi oraz Vanil. Coś tu jest nie tak i wiele wskazuje na to, że komuś nie podoba się jak funkcjonuje nasza firma i postanowił coś z tym zrobić. Szkoda tylko, że w tak bezczelny sposób.

• Like 17

Jako, że w logach jest podkreślony właśnie mój tekst, pomijając szybkie XD, zapewniam, że nie pisałem tego na poważnie i w żadnym wypadku te logi nie powinny być brane pod uwagę.

• Like 9

Skoro podobno jest jakiś bug że nie ma w panelu załadowanych, ale nierozładowanych przemytów to dlaczego na czas naprawy tego nie zawiesić sprawdzanie baz i nadawanie kar za przemyty? W takiej sytuacji to praktycznie trzeba być ciągle on-line i sprawdzać wszystkie auta na bazie w celu wykrycia przemytu. Jak dla mnie to jest kompletnie pozbawione sensu jeśli to prawda z tym bugiem. W ten sposób łatwo i szybko można część firm zamknąć lub ostro im zaszkodzić finansowo, doprowadzając pod ścianę.

• Like 10

Moim zdaniem nie są na tyle głupi żeby robić takie rzeczy tym bardziej, że Paweł ma do wszystkiego dostęp, nie po to się starali o administratorów i wkładali tyle żeby było jak najlepiej na serwerze żeby uwalić 2 firmy. Ale cóż jedynie Paweł może tutaj coś sprawdzić i udowodnić. A co do błędu, który występuje i nie pokazuje przemytów, to nie widzę sensu w tym żeby zawieszać sprawdzanie baz. Każdy gracz, który pracuje w firmie wie, że nie można przetrzymywać przemytów na bazie więc ten wątek z zawieszeniem jest bezsensu. To szefowie powinni dopilnować aby gracze nie przetrzymywali przemytów na bazie, a błąd panelu to żadna wymówka. 

Pozdrawiam z rodzinkom. 

• Like 5

Nie bede zamykal tego tematu, ale prosze sie wypowiadac tylko jesli faktycznie macie cos sensownego do dodania i nie linczowac nikogo. O sprawie z przemytami slyszalem, mialem sie jej przyjrzec ale nie mialem kiedy siasc na tylku zeby to zrobic, i troche ja tez bagatelizowalem z prostego powodu - patrzylem na to na sucho z logicznego punktu widzenia. A wedle logiki towar przeciez nie pojawi sie nagle znikad ani nie da sie go zaladowac w czyims imieniu.

Administratorzy nikomu "swin" na baze nie podkladaja. Jesli ktos uwaza, ze jednak to robia, to prosze o dowody, przeciwnym wypadku lepiej sie po prostu wstrzymac z takimi insynuacjami. Wszyscy administratorzy dokladaja przeciez do tego serwera cegielke w postaci swojego cennego wolnego czasu jak i rowniez pieniedzy, nie mamy zadnego interesu w tym zeby kogokolwiek nieslusznie oskarzac o cos, karac czy w inny sposob uprzykrzac zycie. Powiem wiecej: mimo ze admini zawsze staraja sie wypelniac swoje obowiazki najlepiej jak potrafia i maja w sercu dobro serwera, to czesto gesto musza brac na klate fale hejtu, falszywych oskarzen i plotek ze strony graczy. Im bardziej bezposrednia stycznosc z graczami sie ma, tym wiecej tego na klate trzeba niestety brac ;)

No ale wracajac do sedna... Ministrowie do wykonywania swoich obowiazkow korzystaja z takich narzedzi jakie maja do dyspozycji na serwerze (wszelakie panele, komendy) i zakladaja, ze jak narzedzie mowi A to, to jest A. Teraz pojawila sie sytuacja ze widac A, ale druga strona zaciekle twierdzi, ze wcale nie, bo jest B. Tak wiec cos jest na rzeczy. Trzeba doglebnie zbadac temat i dopiero wyciagac wnioski. Kontrole towarow nadal beda przeprowadzane w celach badawczych. Sankcje nie beda nakladane dopoki nie bedziemy mieli pewnosci, ze sie faktycznie naleza (bede bral udzial w tym procesie). Nie chcemy, zeby inne firmy zaczely to wykorzystywac jako pretekst do masowego ukrywania przemytow na bazach bez konsekwencji, tak wiec uprzedzam ze konsekwencje jesli maja byc to beda, tylko z opoznieniem :p

Do czasu jak tego nie wyjasnimy prosze o zachowanie trzezwego spojrzenia na sprawe. Emocje nie zawsze jest latwo przyhamowac, ale one w niczym nam tu nie pomoga tylko wrecz odwrotnie.

• Like 11

Sprawdziłem dzisiaj bazę i nie było przemytu!

• Like 7

Osobiście powiem jedno: Nawet jeśli administracja świń nie podkłada, a wynika to z bugu to gratulacje, że pomimo znanego błędu nadal kary są rozdawane. Ponadto ministerstwo opiera swoje "dowody" tylko na komendzie /wlasciciel gdy w panelu nie ma zadnej informacji na temat załadunku w tym aucie.  :thumbup2:

• Like 4

Ale to sie do tej pory zwyczajnie nie kwalifikowalo do miana "znanego bledu". Prosilem o emocje na bok.

Edit: Bardziej precyzujac co mam na mysli: to do tej pory nie wygladalo na blad, tylko na reakcje obronna firmy ktora dostala kare jak kazda inna. Dopiero fakt ze mocno drazycie temat pokazal, ze to troche inna sytuacja.

• Like 3

@Pawelo, odkładam emocje na bok

A wytłumacz nam jeszcze może po stronie technicznej bardziej...

Jak to możliwe, że jeżeli nikt z nas nie wchodzi na serwer od jakiegoś czasu i nagle zestawy/pojazdy pracowników, które stały pod domkami na GS(Grove Street) są rozrzucone po całym LS, z bazy po LV, a na samej bazie wszystkie zestawy zniszczone?

Po tej sytuacji wszystko sprzątamy(obiór z hangaru i naprawa przez PD), a ja wchodzę następnego dnia na serwer i widzę to co zobaczyłem na screenie:

Przecież to wszystko ma freezy, przecież to wszystko jeszcze 10-24h temu było dopiero co naprawione i co się stało? Albo musimy mieć jakiegoś pracownika, który nam niszczy interes (bardzo mało prawdopodobne szczególnie, że wszyscy się znamy i nikt nawet nie ma czasu na takie zabawy), albo jakiś błąd czy może ktoś z uprawnieniami(?) nam "pomaga"? Jak to wytłumaczyć? 

• Like 4

Pod tym jako pracownik PD mogę się podpisać, kilkukrotnie znajdywałem porzucone a to naczepy, a to pojedyncze ciągniki dosłownie w losowych miejscach - i z tego co pamiętam, większość panel /wlasciciel miało czyste, tylko rejki były takie, po których można było stwierdzić do kogo naczepa czy ciągnik należy. I poniekąd sam się dziwie, skoro Timbersi wchodzą raz na jakiś czas, a zestawów w tygodniu od groma na hangarze.

• Like 2

Jesli chodzi o bajzel na samej bazie to moja teoria sie juz dzielilem z Gondim. Jak nie macie podejrzanego wsrod pracownikow, to na 99% bugi MTA, zdarzalo sie juz ostatnimi latami niektorym firmom w niektorych lokalziacjach, ze mimo freezow wszystko fruwalo albo sie zapadalo, dosc nieregularnie. Co do pojazdow rozrzuconych po mapie - jak nie restart serwera to nie wiem co innego.

• Like 1

Witam bardzo serdecznie odkryłem tajemnicę z panelem. Wszedłem na serwer, załadowałem przemyt, wyszedłem z serwera i znów wszedłem. Parkerek usunął mi przemyt i go w panelu nie ma po usunięciu. 
A co do rozwalonych pojazdów po całej mapie to bawcie się sami w detektywów. Pozdrawiam z rodzinkom.
EDIT: A co do Dixiego to widzę na tym SS, że za dużo miejsca na bazie nie macie i jeżeli tak były ustawione dziś naczepki to mogłoby być tak, że podczas sprawdzania naczep złapało mu naczepę bez przemytu kiedy ta obok mogła mieć przemyt. 

jbUyrme.png

Edited by Cropek.
  • Like 1

Jestem 99% pewien, że sprawdziłem każdy pojazd i wszystko było czyste! Sprawdziłem bazę o 10.00 czasu polskiego, może potem się załadowała

Edited by dixiklo.
  • Like 4

Czyli mamy naocznego świadka w postaci @dixiklo., który twierdzi że nie było przemytu, mnie jako "oskarżonego" o załadunek tego  towaru choć nie wszedłem od około 1.  w nocy w sobotę(kontrola dixiklo wykazałaby że jest przemyt i to ja go załadowałem) na serwer oraz "buga"(niedoskonałość skryptu), który umożliwia załadowanie komukolwiek przemytu, zrobienie screena i usunięcie przemytu bez żadnego śladu w panelu.

Liczę, że są dodatkowe "zabezpieczenia" serwera, które wykażą jaka jest prawda.

• Like 3

Jako niezależny inspektor na zlecenie naszego umiłowanego wodza @Pawelo pragnę poinformować, że z tej sprawy jako wiarygodny świadek zostaje wykluczony policjant @dixiklo. z racji na nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Jednocześnie przywołuje tutaj szefa policji @H.T.Simple aby wyciągnął konsekwencję z rezultatów "pracy" swojego podwładnego i wymierzył najwyższy wymiar kary. Rozchodzi się o to, drodzy zebrani czytelnicy, że wyżej wymieniony pracownik policji dopuścił się pewnej zbrodni. Sprawdzał bazy firm i zgłosił to szefowi a nie ministerstwu. Sprawa dotyczy firmy zarządzanej przez gracza @Wersjon i proszę go o potwierdzenie tego zarzutu. 

To tylko na szybko znalezione z dzisiaj i wczoraj. Nie chce mi się grzebać więcej i śledzić drogi kariery świadka niewiarygodnego. 

Także ponawiam, powoływanie się na zeznania tegoż policjanta jest bezzasadne i nie wpływa na przebieg sprawy afery przemytowej.

• Like 13

Po przeprowadzonej rozmowie z mrjac dowiedziałem się że ładował on 2 przemyty lecz to było wczoraj. Po za ładowaniu ich ukrył je poza bazą by rozładować je pod nieobecność policji, informacje tą potwierdza panel oraz godzina załadowania i rozładowania. Innych przemytów nie ładował. Ja wierze w jego słowa.

Bez_tytuu.png

Edited by Om_Ega
  • Like 5

Potwierdzam, iż powyższy zrzut jest prawdziwy.

Edited by Wersjon
  • Like 6

Jeśli nie wiem, czy muszę o tym poinformować, napisałem do Wersjon ?! Dalem mandaty.

Edited by dixiklo.
  • Like 1

Nie rozumiem podejścia szanownego ministerstwa firm oraz Pana inspektora. Jeśli jest zapewnienie z Naszej strony, ze nikt nie ładował przemytu to dlaczego nie możecie zweryfikować tego w logach czy innych serwerowych danych, bo nie wierze, że nic takowego nie ma. Jestescie po to by pomagać czy szkodzić firmie? Może o to tutaj chodzi, że kogoś boli, że firma mimo słabej aktywności dalej trzymała trzon w naszej wirtualnej rzeczywistości? Nikogo tutaj nie oskarżam, ale jeśli jest coś zgłoszone to wypadałoby zweryfikować? Dziwicie się, że frekwencja na serwerze jest taka a nie inna? Atmosfera? Sami ją psujecie i zniechęcacie graczy do gry na naszym serwerze. Tymczasem miłej niedzieli 

• Like 16

A uwazasz ze niby co robimy tego pieknego niedzielnego wieczoru? Zbijamy bąki? ;) Reszty nie komentuje

• Like 5

Jeszcze sprostowanie co do tego postu - screenshot przedstawia zakladke wplat na konto, gdzie wpisy sie pojawiaja... przy rozladunku. W panelu jest osobna zakladka w ktorej widac wszystkie zaladunki pracownika, w tym rowniez te nierozladowane, i w niej oczywiscie widac wpis. Takze tutaj nie ma co szukac sensacji i nie rozwiazuje to zagadki.

Jesli chodzi o status, to na razie mamy tylko czesc odpowiedzi, wiec jeszcze nie pora na dzielenie sie wynikami sledztwa ani tym bardziej wnioskami. Pytan ciagle przybywa i bedziemy drazyc temat dopoki nie zrozumiemy calej sytuacji. Nie jest to niestety do ogarniecia w jeden wieczor. @inspektor  zorganizuje ekipe do przeprowadzenia roznych testow na serwerze, ktore mamy nadzieje umozliwia wyjasnienie tego i owego.

• Like 1

Pozwolę sobie zamknąć temat do czasu ogłoszenia wyniku śledztwa przeprowadzonego przeze mnie. Jutro powinien ukazać się raport - nie jest to jednoznaczne z podjęciem jakichkolwiek decyzji przez naszego h@ lub wyciągnięcia konsekwencji. Będzie to raport, który przedstawi daną rzeczywistość i ukaże jak doszło do wybuchu afery.

• Like 10

Raport końcowy z przeprowadzonego dochodzenia w sprawie tzw. "afery przemytowej". Przedstawia on mój tok rozumowania i podejmowane przeze mnie po kolei wysiłki na rzecz odkrycia prawdy. Formę tekstu proszę potraktować z przymrużeniem oka. 

Po otrzymaniu zielonego światła na zajęcie się sprawą „afery przemytowej”, zakładałem hipotezę o jakieś przyczynie, która nie wiadomo w jaki sposób powoduje brak zapisu załadowanego towaru. Wokół tej hipotezy zbudowałem wiele założeń, które chciałem po kolei sprawdzać przez przeprowadzenie testów na szeroką skalę. Oczywiście hipoteza ta zakładała kłamstwo pracowników zarówno jednej jak i drugiej firmy. Wiedząc, że pracownicy firmy TimberTrades będą mniej skłonni do wspólnego szukania i badania sprawy, na cel wziąłem sprawdzenie tego przypadku przez pryzmat firmy Mecha Industries(zadecydowała subiektywna ocena). Analiza logów, paneli firm, zeznań ministrów nie przybliżały nas w żaden sposób do odkrycia przyczyny całego zamieszania. Postanowiwszy przesłuchać oskarżonego o rzekomy przemyt pracownika firmy Mecha Industries, chciałem znaleźć choć małą poszlakę, która przybliży nas do prawdy. Przez przypadek w czasie naszego przesłuchania, natknąłem się na ciekawą informację. Na screenie, który poświadczył jako dowód przeciwko firmie Mecha Industries, informacja o przemycie widniała przed zestawem Roadtrain. Przesłuchiwany przyznawał się do załadowania 2 przemytów ale do pojazdu Burrito. Wiedziałem ze screena, że chodzi o przemyt felg, dlatego o ten towar dopytywałem. Okazało się, że ten przemyt można załadować tylko do dostawczaków, więc zapaliła mi się czerwona lampka. Popytałem niektórych administratorów, również innego pracownika tejże firmy, o to czy można załadować tenże przemyt do Roadtraina lub innego zestawu. Sprawdziłem również w pliku konfiguracyjnym jakie pojazdy uprawnione są do przewozu tego towaru by mieć 100% pewność. Potwierdziły się moje obawy i od tej pory moje poszukiwania zmierzały do tego, by obalić informację podaną przez Ministerstwo Firm jakoby te przemyty były załadowane w tymże pojeździe. Po kolejnym wałkowaniu tych samych linijek logów w końcu odkryłem, że ten przemyt załadowany był do pojazdu Burrito, a przecież screen pokazuje Roadtraina. Tu już zaczęła się ekscytacja nowym tropem, dzięki któremu zacząłem dostrzegać światełko w tunelu tej beznadziejnej sprawy, której wyjaśnienie miało zająć wiele tygodni a nawet miesięcy. Dociskany do ściany przesłuchiwany nie przyznawał się do tego by miał więcej załadowanych przemytów ukrytych na terenie bazy. Logi, panel firm i jego zeznania były spójne. Kolejne wałkowanie logów uświadomiło mi, że mogło dojść do ludzkiej pomyłki, jednak potrzebowałem potwierdzić moją nową tezę by była wiarygodna przynajmniej w 99%. Zacząłem przesłuchiwać Ministra Vaniliovskiego w celu ustalenia przebiegu zdarzeń. Kolejna analiza screenów, godzin ich zrobienia, komunikatów, otoczenia, logów, zeznań przesłuchiwanych i informację jakie zdobywałem o funkcjonowaniu komend policyjnych potwierdzały moje nowe przypuszczenia. Teza postawiona przeze mnie brzmiała: „błąd ludzki” i potwierdzam ją kilkoma dowodami.

Mianowicie:

1. Logi nie potwierdzają jakoby któryś z pracowników dwóch oskarżonych firm, załadował przemyt, którego nie rozładował.
  2. Informację z panelu jednej i drugiej firmy nie potwierdzają zaistnienia faktu załadowania przemytu i nie rozładowaniu go.
  3.  Zeznania pracownika firmy Mecha Industries pokazały, że nie był możliwy jego przemyt, ponieważ screen wskazywał na Roadtraina, natomiast felgi można przemycać tylko w pojazdach dostawczych. Informację tę potwierdza plik konfiguracyjny, zeznania osób trzecich oraz próba wykonania takiego załadunku.
  4. Screeny przedstawione przez Ministerstwo Firm zawierają w sobie niby niepodważalne dowody, jednakże zegar odliczający czas do rozładunku oraz niezgodność towaru z pojazdem(punkt 3) wskazują, że komunikat pochodził ze sprawdzenia innego pojazdu.
  5. Logi potwierdzają wykonane testowe załadunki przez Ministra Vaniliovskiego w celu sprawdzenia zapisu załadunku przemytu w panelu.
  6. Panel firmy Petrol potwierdza,  że Minister ładował dane przemyty i zapisały się, jednakże nikt ich tam nie szukał do tej pory – stąd błędne mniemanie nas wszystkich na początku, że towary mogą się nie zapisywać albo znikać.
  7. Logi potwierdzają użycie przez Ministra Vaniliovskiego komendy /towar która ma swój zapis w logach.
  8.  Logi nie potwierdzają użycia komendy /usuntowar, mimo iż przesłuchiwany przeze mnie Minister mówił o jej użyciu.
  9. Logi wskazują, że użyta komenda /towar udowodniła istnienie przemytów takich jak: „Robinia akacjowa” i „Kradzione felgi”.
  10. Logi wskazują, że użyta komenda /towar odnosiła się do pojazdów takich jak: Burrito, Dune, oraz ponownie Burrito.
  11. Logi i zeznania przesłuchiwanego Ministra potwierdzają, że ładował te przemyty do wyżej wymienionych pojazdów w celach testowych.
  12. Sprawdzenie przeze mnie i administratora  @NaimadSh działania komendy /towar oraz /usuntowar i ich zapisu w logach potwierdzają wyżej wymienione informacje. Minister nie użył  skutecznie komendy /towar przy pojazdach firmowych i nie użył prawidłowo komendy /usuntowar – brak w logach informacji o tej komendzie. By komenda /usuntowar zadziałała i dokonał się jej zapis w logach, pojazd musi mieć załadowany przemyt albo być przeładowany, skoro takiego zapisu nie ma, nie było też przemytu w danym pojeździe ani przeładowania.
  13. Sprawdzanie bazy przez Ministra odbywało się w pośpiechu, więc mogło dojść do pomyłki związanej z wyświetlaniem się komunikatu z innego pojazdu przy następnym pojeździe z racji tego, że czas wyświetlania się komunikatu wynosi 5s a każde kolejne użycie komendy /towar kolejkuje następne komunikaty.

Kluczowe dla sprawy były zeznania pracownika firmy Mecha Industries, które ukierunkowały poszukiwania rozwiązania w innym kierunku. Po analizie wszystkich dowodów, informacji, faktów, zeznań itp. ośmielam się postawić tezę, że doszło do czysto ludzkiej pomyłki, która nie miała celowo zaszkodzić jakiemukolwiek podmiotowi oskarżonemu. Na 99,99% miała miejsce zwyczajna, ludzka pomyłka wynikająca ze złego odczytania komunikatu o załadowanym towarze z powodu kolejkowania się tychże komunikatów – o czym nie wiedział Minister.

Ostateczne testy przeprowadzone przez @Pawelo, mnie i Ministra wykazały, że doszło do nałożenia się kilku komunikatów i stąd błędny odczyt. Dlatego zalecane jest używanie komendy /towar dokładniej i z większymi odstępami czasowymi by nie dochodziło do takich pomyłek w przyszłości.

• Like 18

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. In order to use the websites of Polski Truckerski Serwer, you also need to accept the rest of our Terms of Service and Rules which are available here: Privacy Policy, Guidelines