Sign in to follow this  
inspektor

Rozmowa o frakcjach

62 posts in this topic

Recommended Posts

Tutaj możemy składać propozycje czy uwagi dotyczące funkcjonowania frakcji lub Ministerstwa Frakcji.

• Like 2
  • Thanks! 1

Dobry, dobry chciałbym odnieść się do mandatów dla nowych graczy, a wiadomo walczymy teraz, aby było ich jak najwięcej.

Wiadomo też, że wszystko im nie może ujść na sucho, do tego jest jedno upomnienie, jednak gdy gracz siedzi te 4 godzinki wbija te 30 score przekroczy przekroczy prędkość o powiedzmy 50 i traci 20 score, a upomnienie dostał za np 61/50 gdzie mógł stracić tylko 1 score. Nie wiem też dokładnie jak to rozegrać, ale jakaś możliwość zmniejszenia dla takiego gracza do np tych 80score? Nie mowie, że następne upomnienie ale chociaż jakieś zmniejszenie o 50% mandatu, gdy jest taki wysoki. Jak wiadomo na początku dla nowego gracza każdy punkt score jest ważny.

• Like 6

You must be signed in to read this content

Nie mam potrzeby bić postów, więc raczej nie idźmy w tę stronę. Sytuacja chociażby z dzisiaj rana, nie mowiąc o upomnieniu. To była luźna propozycja, do dopracowania, przemyślenia.

Pytam temu, ponieważ policjanci mają wytyczne co do nowych i początkujących graczy. Dlatego chciałem się upewnić czy to sytuacja przykładowa czy z obserwacji. Obecnie jest bardzo dobry system pracy policji w stosunku do nowych. Myślę, że większość policjantów i graczy potwierdzi to. Policjanci stosują ustne upomnienia, później to oficjalne panelowe. Jeżeli ktoś taki dostał mandat to widocznie był już pouczany i upominany. Rozróżnijmy też sytuację kiedy ktoś się uczy zasad i wchodzi w naszą rzeczywistość, od tych którzy celowo odwalają lub skala ich wykroczenia jest poważna. 

Nie widzę potrzeby zmieniania teraz czegokolwiek, bo jak już pisałem, policjanci mają now wytyczne.

• Like 5

Nie wiem czy dobry temat ale chyba tak

Policja miała dzień wolny! To może Pomoc drogowa by miała wolne, ten jeden dzień? :D 

Nie wiem czy to zależy od szefa czy od ministra! wiec pytam tutaj :D Milego :D

Ja kieruję pytanie, albo chociaż propozycje w kierunku godzin pracy. Jak wiadomo, aktualnie jest tak, że teoretycznie jest zakaz pracowania we frakcji po 00:00, i na początku było to dla mnie zrozumiałe, bo wtedy zazwyczaj było mało graczy, raz 5, a innym razem 10, więc wiadomo, nic się nie działo i pracownik frakcji nabijał sobie minuty nic nie robiąc.
Myślę, że warto zwrócić na to teraz uwagę, gdy panuje kwarantanna i można zauważyć, że graczy po północy jest zdecydowanie więcej niż przeciętnie w sytuacji, gdy kwarantanny nie było. Więc moją propozycją jest mała modyfikacja punktu zakazującego pracę po godzinie 00:00.  Fajną według mnie opcją byłoby wprowadzenie po prostu do tego punktu wyjątku, który zezwalał by na pracę po 00:00, jeśli na serwerze byłoby załóżmy min. 20 graczy. 

Propozycję zostawiam do rozpatrzenia. 

• Like 3

Warto wziąć pod uwagę to, że na czas koronaferii regulamin umożliwia pracę do 00:00, dotychczasowo była to godzina 23:00.

No tak ale jak już wspomniałem liczba graczy po północy nadal jest wysoka, więc nie widzę przeciwwskazań, aby nie można było logować się na frakcję po tej godzinie. Najbardziej jak dla mnie sprawiedliwym systemem byłaby minimalna liczba graczy będących na serwerze. 

Minimalna ilość graczy może i dobry pomysł ale ciężko z wykonaniem. Powiedzmy że taki limit to 10 osób, na serwerze w nocy jest 13 graczy, wbija policjant, ledwo zacznie służbę jest już 11 bo dwóch wyszło, po kilku minutach jest już 9 a policjant daleko od komisariatu i musi nie łamiąc przepisów wrócić. Kiedy zajedzie na komisariat znowu ktoś wejdzie i mieści się w limicie ale za chwilę znowu może ktoś wyjść. Takie stresujące dla policjanta i błędne koło. Z czasem może być wielu śmieszków i trolli którzy będą celowo wychodzić i wchodzić na serwer jak policjant zacznie służbę. Podałem przykład policji bo myślę że nich by się to najbardziej odbiło ale oczywiście pogo i pd też nie miałoby lekko. Baw się teraz co chwilę w przelogowywanie frakcja -> truckerzy i odwrotnie lub czekaj w lobby kiedy ciągle ktoś wchodzi i wychodzi z serwera ;)

• Like 8

Masz rację, ale tutaj trzeba by po prostu polegać na myśleniu osoby, która jest we frakcji. Mam na myśli to, że jeśli ktoś z frakcji widzi, że już się zbliża do minimum  osób na serwerze to nawet się nie logować na frakcję. To też jest luźna propozycja, i początkowy zarys jakiegoś pomysłu, wszystko można jakoś oparagrafować, zmodyfikować itp. 

Proponuję wprowadzić w regulaminie Policji obowiązek informowania pracowników Pogotowia o nieleczeniu gracza niezwłocznie po sfreezowaniu, a nie w ostatnim momencie gdy jestem już obok. :D

Myślę, że to kwestia pewnej kultury i obycia, dlatego będzie przekazywana ustnie jako zalecenie. Dzięki.

• Like 2

Proponuje dodać możliwość sprawdzenia właściciela naczepy dla policji ponieważ gdy znajdujemy przemyt nie możemy sprawdzić do kogo dana należy. 

• Like 3

PD tez by sie to przydalo :E

• Like 2

Mam propozycje co do godzin Pracy PD. Poniewaz PD jest bradzo pozadana frakcja na servie proponuje dac inne godziny pracy bo do 00;00 jest troche glupio ze to tak ujme.

Ja mam taką propozycję, oczywiście za pozwoleniem reszty szefów frakcji.

Mianowicie, gdy osiągnęliśmy takie lata gdzie został pomniejszony skład na frakcje, była możliwość dla niektórych aby się przenieśli do policji.

Czy dałoby radę i czy miałoby sens, aby frakcję mogli się wymieniać pracownikami bez zwolnień między sobą.

Oczywiście nie ma nic za darmo, każdy by zaczynał od zera, a nie od rangi równoległej do posiadanej.

Jeśli chodzi o frakcję, czasami by były momenty właśnie wymiany, w rezultacie tego żadna z frakcji by nie ucierpiała na 4 dni(bo tyle trwa czas między przyjęciem) i byłyby wszystkie w aktywnym ruchu.

Pozdrawiam.

• Like 9

Proponuje zwrócić większą uwagę na zachowanie niektórych policjantów, łamanie przepisów bez konsekwencji to jedno, drugie to samo podejście do zatrzymanego. Jak dobrze kojarzę, frakcja policji ma dawać dobry przykład kierującym - i graczom, czyż nie?

• Like 2

Możesz napisać skargę i wskazać konkretnych policjantów. 

• Like 1
  • Thanks! 1

Fajny pomysł, gdzieś już to kiedyś widziałem.  Ale trzeba by zrobić tak, by nie było "skakania" między frakcjami, czyli po przejściu np. minimum miesiąc trzeba przepracować, a w ciągu np. pół roku można 3 razy zmienić. Ale to kwestia ustalenia i wprowadzenia. Miałoby się to odbywać za porozumieniem szefostwa obu frakcji czy hulaj dusza pracownika?

Ano tak zapomniałem o tym wspomnieć, gdzieś z tyłu głowy miałem.

Myślałem nad stażem może nie pół roku, a coś koło 3 miesięcy.

Najsłabsi po takim czasie wymiękają i chcą spróbować czegoś nowego, a to może szybciej i zdecydować gdzie im najlepiej się służyło.

To jest propozycja i wielki ukłon dla graczy, żeby przyjemnie spędzali z nami czas.

Tak jak @Bobr napisal brzmi sensownie, oprocz tego oczywiscie nadal wtedy obowiazywalby minimalny okres do przepracowania zgodnie z Regulaminem Frakcji. Jesli chodzi o sposob w jaki by to sie mialo odbywac, to na pewno za porozumieniem szefow obydwu frakcji (bo musi byc wolne miejsce lub ktos na wymiane) i za zgoda Ministerstwa Frakcji. Bez kazdorazowej akceptacji przez Ministerstwa sie nie obejdzie, bo musimy sobie pilnowac porzadku.

• Like 8