Sign in to follow this  
Wade

Archiwum policji

1098 posts in this topic

Recommended Posts

Zbliżają się święta i wiem, że część z was nie ma dużo wolnego czasu, albo woli go spędzić z rodziną.
Z tego powodu w tym tygodniu (22.12-29.12) norma nie obowiązuje.
W przyszłym tygodniu (29.12-05.12) norma jest obniżona i po przepracowaniu 180 minut dostaniecie 100% pensji.

Truckerzy mają towary świąteczne, które pozwalają im więcej zarobić, wy dostaniecie bonus świąteczny w wysokości 30k.
Osoby, które przepracowały przynajmniej cztery miesiące, zostaną nagrodzone dodatkowymi 10k, by wyrazić wdzięczność za wierność frakcji.

• Like 12

Nick: GlisteningCleaner44
ID postaci: 102541
Wysokość zaległego mandatu: 127/90, jazda bez swiateł, niszczenie mienia, ucieczka
Dowód:  

You must be signed in to see this content

• Like 1

Nick: Gruby
ID postaci: 18370
Wysokość zaległego mandatu: Blokowanie pasa ruchu - 3000$ i 5 score 
Dowód: 

You must be signed in to read this content
Edited by Lukee
WYSTAWIONY
  • Like 1

Nick: Shade*

Imię i nazwisko postaci: Dawid Rasiuu

ID postaci: 86880

Nick: KosteK

Imie i nazwisko postaci: |K0st3K| XXXXX

ID postaci: 31660

Twój nick: Cropek.

Nick funkcjonariusza: KosteK

Data otrzymania mandatu: 30.12.2018 

Powód nałożenia mandatu: Niestosowanie się do poleceń funkcjonariusza.

Kwota: 20 minut więzienia.

Dowody (screenshot/y):  

[2018-12-30 21:16:37] [Output] : KosteK: Dzień dobry, Posterunkowy Kostek się kłania. Powodem zatrzymania jest rutynowa kontrola drogowa.
[2018-12-30 21:16:42] [Output] : [TP]Cropek.: rozładowałem
[2018-12-30 21:16:43] [Output] : [TP]Cropek.: cześć

[2018-12-30 21:19:23][Output] : KosteK: cropke
[2018-12-30 21:19:28] [Output] : [TP]Cropek.: ?

[2018-12-30 21:19:35] [Output] : KosteK: wydaje mi sie czy nie masz naczepy?
[2018-12-30 21:19:39] [Output] : [TP]Cropek.: Mam
[2018-12-30 21:19:48] [Output] : KosteK: to stan z boku
[2018-12-30 21:19:48] [Output] : [TP]Cropek.: Miałem kontrole 30 sekund temu XD
[2018-12-30 21:19:51] [Output] : KosteK: ja sie tylko naprawie

[2018-12-30 21:20:11] [Output] : KosteK: waga
[2018-12-30 21:20:13] [Output] : [TP]Cropek.: ?

[2018-12-30 21:20:18] [Output] : KosteK: chodz na wage
[2018-12-30 21:20:27] [Output] : [TP]Cropek.: Miałem kontrole parę sekund temu, nigdzie nie jadę
[2018-12-30 21:20:33] [Output] : KosteK: ale chodz

[2018-12-30 21:20:41] [Output] : KosteK: nie sprawdzalem wagi

[2018-12-30 21:20:47] [Output] : [TP]Cropek.: Bo rozładunek miałem xD

[2018-12-30 21:20:57] [Output] : KosteK: dobrze, ale juz rozladowales i zaladowales

[2018-12-30 21:21:07] [Output] : [TP]Cropek.: No i co 2 kontrole w 5 sekund
[2018-12-30 21:21:12] [Output] : [TP]Cropek.: Może jeździj za mną cały dzień

[2018-12-30 21:21:20] [Output] : KosteK: cropek
[2018-12-30 21:21:22] [Output] : KosteK: ostrzegam
[2018-12-30 21:21:27] [Output] : KosteK:  STAĆ POLICJA | ZATRZYMAJ SIĘ NA POBOCZU || POLICE DEPARTMENT | PULL OVER

[2018-12-30 21:21:48] [Output] : KosteK: inaczej bede musial naliczyc mandat
[2018-12-30 21:21:51] [Output] : [TP]Cropek.: Nie będę jechał na wagę, kontrolowałeś mnie wcześniej

[2018-12-30 21:22:01] [Output] : KosteK: dobrze mam prawo kontrolowac cie 3 razy
[2018-12-30 21:22:05] [Output] : [TP]Cropek.: Tak?
[2018-12-30 21:22:06] [Output] : KosteK: ostatni raz prosze

[2018-12-30 21:22:10] [Output] : [TP]Cropek.: No nie wydaje mi się
[2018-12-30 21:22:13] [Output] : KosteK: jesli nie to naliczam mandat
[2018-12-30 21:22:14] [Output] : * Loganek has joined the game
[2018-12-30 21:22:14] [Output] : Bajovsky: Kosmusia ty dziewczyna?
[2018-12-30 21:22:18] [Output] : * NaimadSh has left the game (Quit)
[2018-12-30 21:22:20] [Output] : [TP]Cropek.: Mi to podchodzi pod kampienie w takim razie 
[2018-12-30 21:22:27] [Output] : KosteK: ostrzegalem
[2018-12-30 21:22:29] [Output] : KosteK: naliczam
[2018-12-30 21:22:52] [Output] : KosteK: wiezienie 20 minutek

Twoje wytłumaczenie: Co tutaj tłumaczyć skontrolował mnie Kostek po czym jak załadowałem jakoś dziwnie się poruszał po tym AP i zamiast skontrolować inne osoby, bo były takie wtedy w AP pojechał za mną aż do PNS, po czym napisał, że chce się naprawić to odjechałem kawałek, bo czekałem na inne osoby, a ten nagle tak po prostu chodź na wagę, żadnego binda stać policja, kontrola nic. To odjechałem sobie poza AP a KosteK był wtedy na wadze i czekał, po czym nagle był już za mną, no cóż gonić mnie nie gonił, bo binda nie dał a przez AP jadąc 50km/h nie widzę tego jak pokonuje odcinek od wagi aż do wyjazdu z AP w 3 sekundy, ale na przekroczenie prędkości bezpodstawnie nie mam dowodów. Podsumowując wydaje mi się, że KosteK chciał sobie zrobić drugą kontrole tak po prostu bez binda, bez niczego, bo może wyczuł, że mam 110%, bo przed chwilą załadowałem, no cóż 110% nie było, chciałem po prostu normalną kontrole a nie po chamsku na wagę. 

EDIT: Dodam jeszcze iż KosteK podczas kontroli najprawdopodobniej nie przeprowadził porządnej i prawidłowej kontroli, chociażby nie wydaje mi się aby sprawdził mi zmęczenie. Moim zdaniem dużo musi się nauczyć jeszcze. Osobiście nic do niego nie mam, ale nie nadaje się jeszcze na policjanta. 

Edited by Cropek
  • Like 9

Nick: ScreechingBear13
ID postaci: 101609
Wysokość zaległego mandatu: skróty 3000$ 10 score
Dowód:

Twój nick: Grzan3k

Nick funkcjonariusza: KosteK

Data otrzymania mandatu: 30.12.2018r

Powód nałożenia mandatu: Jazda po nawierzchni nieprzystosowanej do ruchu

Kwota: 3000$ i 10 score

Dowody (screenshot/y): 

Twoje wytłumaczenie: Więc tak, jechaliśmy sobie z BaySide i skręciliśmy na boczną drogę w celu udania się na stare lotnisko. Wyjeżdżając z Bayside, zobaczyliśmy po drugiej stronie jadącego (w stronę BS'a) policjanta. Nie przejmując się jechaliśmy dalej, później z szacunku do naszego czasu, skróciliśmy sobie drogę. Nagle, ni stąd ni zowąd dostaje binda, żebym się zatrzymał i tutaj zaczyna się zabawa, bo jak można wyczytać ze screena, funkcjonariusz posłużył się mapą, by nas złapać. Jeżeli KosteK załączy screena, że faktycznie mnie złapał na skrótach, to oczywiście karę przyjmę, jeżeli takowego screena nie posiada, a sugerował się jedynie mapą - żądam zwrotu score. Z mapy to i ja mogę sobie ludzi łapać i kontrolować (będąc w policji), ale z tego co mi się wydaje, zasady się nie zmieniły.

• Like 18

Nick: xxxtentacion 
ID postaci: 66875
Wysokość zaległego mandatu: Jazda na skróty, 98/50, ucieczka przed kontrolą. 11500$, 32score, 15minut.
Dowód: 

Edited by Shade*

Jeśli chodzi o sprawę Z @Cropek:

Mam prawo skontrolować Cię 3 razy w ciągu 15 minut, więc nie powinieneś się co do tego czepiać. Fakt, Skontrolowałem Cię i pojechałem dalej, miałem zamiar wyjeżdżać z AP, lecz zauważyłem ze jest tak PNS, a ja mam rozbite lekko auto. Postanowiłem ze wrócę. Tam zobaczyłem Ciebie bez naczepy (chyba jakiś bug mi się wkradł) więc spytałem czy ją masz po czym jak ty wjechałeś i wyjechałeś z PNS ja chciałem tam wjechać lecz pomyślałem ze jesteś załadowany i racja, chciałem Cię zabrać na wagę i tak tez napisałem. Naprawiłem się, lecz chciałbym dodać ze napisałem żebyś stanął z boku. Przyznaje się, ze nie puściłem pełnego binda o kontroli i tu mój błąd, tylko żebyś stanął z boku, a gdy wyjechałem z naprawy abyś jechał na wage. Tak wygląda to z mojej perspektywy.

A jeśli chodzi o sprawę z @Grzan3k:

Sprawa wygląda następująco: Jechałem do Bayside, ponieważ widziałem ze jest tam was kilku, chciałem przeprowadzić normalna kontrolę. Dodam ze jechałem autostradą od SF. Zauważyłem ze ruszyliście- autostradą w stronę SF. Nawróciłem w dozwolonym miejscu, czyli tam jak zjeżdża się do Bayside, i po kilku sekundach odpaliłem mapę. Tam zauważyłem, że skracają. Wiem, że nie mogę się tym wzorować, wiec odpuściłem i pojechałem dalej autostradą do SF. Gdy przejechałem most zobaczyłem jak Grzan3k dalej jedzie po trawie, tak jakby skracał. Więc odpaliłem koguty, puściłem binda ( był to źle wykonany bind ponieważ pusciłem go gdy byłem za daleko od gracza). Podjechałem i tam rozpocząłem konwersacje. Wytłumaczyłem to tam, lecz zapomniałem dodać, że widziałem go, jak jedzie po nawierzchni nieprzystosowanej do ruchu. Niestety zabrakło tam tego zdania, że go widziałem. SS nie zdążyłem zrobić.

podsumowując: 

Popełniłem błąd w przypadku Cropka taki, iż nie puściłem pełnego binda aby się zatrzymał, a w przypadku z Grzankiem taki, iż nie napisałem tam ze moje oczy to widziały. Błedem był też ten bind, ale zostałem już w tej sprawie przeszkolony przez @NaimadSh. Wiem, popełniłem te błędy, lecz to był mój pierwszy dzień w policji. uczę się, a wszystkie rady przyjmuje i zapamiętuję. 

• Like 1

Jak dla mnie to odwołanie skończone, nic do Ciebie nie mam ucz się, ale dobrze wykonuj obowiązki funkcjonariusza, bo mało jest dobrych policjantów. 

Edited by Cropek
  • Like 5

Nie pisałbym tego odwołania, gdyby nie Twoja zawziętość i brak odpowiedniej rozmowy. Przyjechałeś, podałeś wykroczenie i od razu chciałeś wstawić mandat. Wiedziałem, że nie masz ssa, ani też, że nie masz jak mi tego udowodnić. Jeżeli będziesz w ten sposób robić, to raczej dobrym policjantem nie zostaniesz, a jedynie służbistą, który szuka okazji by komuś wlepić mandat. Dla mnie sprawa rozwiązana, przyznałeś się do błędu i mam nadzieję, że więcej go nie popełnisz. Inaczej nie widzę Twojej kariery w ciemnoniebieskich barwach.

• Like 10

@Shot., proszę się do mnie zgłosić w celu umówienia się na szkolenie. Niektórzy niech trochę pograją i się pokażą. Po złożeniu podania za jakiś czas, zostaną ponownie rozpatrzeni.

• Like 5

@Liq dostaje drugie ostrzeżenie za niedbanie o przydział. Zostaje w związku z tym zdegradowany.

• Like 6

@Cropek, jeśli dobrze rozumiem to anulujesz odwołanie?

Co do sprawy z @Grzan3k, z tego co @K0st3K pisze wynika, że widział Ciebie jadącego po terenie nieprzystosowanym. Jeśli dobrze rozumiem to głównie chodzi o brak dowodu, który jest wymagany jedynie w przypadku zaległych mandatów. Żaden z was nie posiada silnego dowodu, który mógłby jasno wyjaśnić sprawę. Ufam, że Kostek nie wystawił mandatu z mapy, jednocześnie upominam, że podczas kontroli ma być wszystko przedstawione w jak najjaśniejszy sposób, a w przypadku wątpliwości odpowiednio wyjaśnione. Odwołanie zostaje odrzucone.

• Like 1

Chwila moment, odrzucasz odwołanie tylko i wyłącznie dlatego, że "brak tutaj silnego dowodu", a chwilę później usprawiedliwiasz Kostka i UFASZ, że nie sugerował się mapą, pomimo, że sam się przyznał? Nie będę pytał z czym zamieniłeś głowę, czy po prostu brak Ci logicznego myślenia, natomiast wiem jedno - ręka rękę myje. Sam to zresztą wyżej udowodniłeś, jak to możliwe, że szef policji pozwala na taką samowolkę, że nawet z mapy można graczy wyłapywać? Dodatkowo jakim cudem wyłapał akurat mnie z całej naszej piątki? Wyjaśnię - pewnie na mapie nasze nicki się zlały i był widoczny tylko mój. Skoro nie posiada screena, innego wytłumaczenia nie ma. Kolejna sprawa, jak wiadomo jadąc na wyspę od strony LV, jest tam tunel. Zatem w jaki sposób ów funkcjonariusz mógł mnie rzekomo widzieć na skracaniu, skoro był w tunelu? Chwila.. Pomimo tego, że jechał w naszą stronę, ja go nie widziałem, a on mnie już tak? Jest to fizycznie niemożliwe. Za przeproszeniem w tyłku mam już te 10 score, bo nie w tym rzecz, rzecz w tym, że funkcjonariusz się przyznał do swojego błędu, nie przedstawił silnego dowodu, a pomimo to dostał jeszcze aprobatę od szefa i zaufanie. Brawo, trzymajcie tak dalej, to niedługo z BS policjant będzie mógł złapać kogoś w LS na skracaniu (sugerując się mapą) a później w odwołaniu (zaufaniem), bo przecież gracz, który będzie w LS nie będzie się spodziewał owego funkcjonariusza, a nikt swojej gry nie nagrywa przez 24/7. Twoje szczęście, że już nie adminuje, bo po tych powyższych słowach na pewno nie byłbyś już dłużej szefem. Wierzcie mi, że zmuszę was do screenowania każdego wykroczenia, żeby inni nie musieli przez was cierpieć, bo o tyle, co mi lata to score, innym może być go szkoda.

PS. To jest silny dowód na skracanie, a nie oczy, mapa czy jakieś zaufanie bez pokrycia.

• Like 10

@NaimadSh tak odwołuję, chodziło mi tylko o podejście KostK'a, ale wiem, że dopiero miał szkolenie w dniu, w którym doszło do tego. Po za tym jeżeli bym mu wytknął błędy, które nawet sam popełniałem nie posłuchałby mnie raczej, bo pomyślałby, że się teraz będę odkrywał i mówię to dlatego, że dostałem mandat.

Co do @Grzan3k odwołam się tutaj, bo sam poprowadziłem nas na skróty. 

KosteK będąc w tym miejscu nie miał szans nas dogonić, tym bardziej, że później przyśpieszyliśmy, to po pierwsze.

Po drugie jak byłem w policji, to pewny trucker stał w miejscu, w którym musiał zrobić skróty, a pewna osoba z zarządu powiedziała ''Jeżeli nie widziałeś jak do tego doszło to nie masz prawa dać za to mandatu''. Tak samo jest tutaj, radaru oraz mini mapy używamy tylko do sprawdzenia gdzie jest waga, to się tyczy policji oczywiście w innych przypadkach nie ma znaczenia tak jakby radaru nie było tak samo mini mapy. KosteK widząc Grzanka jadącego wtedy to było może z 50m poboczem nie mógł widzieć jak skracamy, sam się przyznał, że widział nas jadących na mini mapie, mówił to zaraz po zatrzymaniu Grzanka i w tym momencie nie pomyślał, że nie może tak robić więc w odwołaniu dopiero przemyślał sprawę i musiał się odwołać, że jednak nie widział, bo tak po prostu nie wolno. Tak więc przechodząc do sedna sprawy KosteK nie widział przyczyny, ani tego jak Grzan3k się tam znalazł, widział tylko i wyłącznie może 2 sekundy jazdy poboczem, a nie ostre skracanie.

EDIT: Rozumiemy, że ufasz Kostkowi, bo go w końcu wybrałeś na to stanowisko, ale musisz patrzeć ze stanowiska szefa i co ważniejsze osoby neutralnej.

Edited by Cropek
  • Like 4
Przez Fabio,

Kostka wybrałem ja, a nie Naimad, poza tym mocno polemizowałbym "ręka rękę myje" co do powyższego posta, bo na to nie pozwalałem i pozwalać nie będę, resztę napiszę w poście.

Kostek nie przyznał się do wystawienia mandatu z mapy, wręcz temu zaprzeczył. Jedyne do czego się przyznał, to do faktu źle przeprowadzonej rozmowy:

Został za to upomniany . W przypadku braku silnych dowodów z obu stron, ufam, że funkcjonariusz nie nadużywa swojej władzy i postępuje zgodnie z regulaminem. Nawet jeśli nie widziałeś funkcjonariusza, on mógł widzieć Ciebie. Mamy słowo przeciw słowu, a To od osoby odwołującej wymaga się dowodów. 

Ta zasada się nie zmieniła. Kostek jednak napisał, że widział Grzanka jadącego po terenie nieprzystosowanym.

Wydaje mi się, że po ostatnich zmianach w policji widać, że nie stoję tylko po stronie policjantów. Staram się być jak najbardziej neutralny. 

P.S.

@Grzan3k, nie zamierzam wdawać się z Tobą w dyskusję, która nie dotyczy mandatu. Nie takie jest przeznaczenie tego tematu. Nie będę też używał argumentów ad personam. 

• Like 2

Dobra, pozwolę sobie wypowiedzieć się w kwestii dwóch powyższych odwołań.

W przypadku pierwszego odwołania @Cropek masz rację, że kontrola nie została przeprowadzona tak jak być powinna, czyli chociażby ten bind, co się zgadza, to samo przyznał funkcjonariusz, ale skoro anulowałeś swoje odwołanie, to uznajemy za "anulowane" (w przypadku zostawienia go dostałbyś zwrot za otrzymany przez Ciebie mandat). Wytykanie błędów nie jest niczym złym, większość je popełnia, ba, każdy jakieś popełnia, nie sposób tego uniknąć, nikt nie jest nieomylny. Kwestia tego jak przekazać coś takiego, żeby nie było to odebrane jako wytykanie na siłę, a coś, co być może pozwoli zrozumieć drugiej osobie (w tym wypadku policjanta), gdyż tak jak piszesz sam popełniałeś takie błędy, więc przytoczenie Twojego przykładu dla niego i pociągnięcie myśli dalej może zaowocowałoby pozytywniejszym dialogem i reakcją, warto zawsze próbować.

Odnośnie tych słów "Moim zdaniem dużo musi się nauczyć jeszcze. Osobiście nic do niego nie mam, ale nie nadaje się jeszcze na policjanta. " - Zgadzam się poniekąd z tym. Jako nowy funkcjonariusz policji, jako osoba, która pierwszy raz w tej frakcji pracuje, nie wie jeszcze wszystkiego, co powinna wiedzieć, bo nie w sposób przekazać całą tę wiedzę na szkoleniu, to nierealne pod względem chociażby czasowym. Okresu próbnego nie przejdzie nikt, kto wcześniej nie zda egzaminu podsumowującego jego umiejętności, wiedzę przystosowaną podczas pracy na okresie próbnym i tak dalej. Skoro ktoś takowego egzaminu nie zda, to oznacza, że do pracy w Policji się nie nadaje, co jest zresztą logiczne. Nie sposób jest w stu procentach zweryfikować kto nadaje się, a kto nie, jeśli we frakcji nie miał okazji nigdy pracować. Kiedyś mówiono, że szansa należy się każdemu, więc takie szanse są dawane - bez względu na lubienie kogoś bądź nie, wiadomo jednak, że Policja to najważniejsza frakcja na serwerze, więc i osoby pracujące w niej są bardziej sprawdzane pod różnymi względami, aniżeli te pracujące w pozostałych dostępnych na serwerze. I uznając też, że raczej słabo poszło to szkolenie z Kostkiem, które jednak egzaminem nie było, a dało pewien podgląd na funkcjonariusza - usuwając go w momencie zakończenia szkolenia nie miałby szansy na dalszy rozwój, bo nie jest on pierwszy i zapewne ostatni, czas weryfikuje.

Przechodząc do tego drugiego odwołania od @Grzan3k. Szefostwo frakcji rozpatrza odwołania od mandatów zgodnie z założeniami, w przypadku mandatu wystawionego od niego, robię to ja. Nie oznacza to jednak, że nie mam wglądu w temat i nie mogę się w tej kwestii wypowiedzieć - dlatego postanowiłem, że również przekażę swoją myśl, jako osoba, która powinna być i jest obiektywna w tego typu sprawach. Na początku miałem pewne wątpliwości co do słuszności wystawionego mandatu przez Kostka, potem po informacjach otrzymanych od niego, interpretacji tego, co przekazał, uznałem również, że mógł zrobić to lepiej, na pewno nie spoglądać na mapę, a tym bardziej o tym pisać, a co do tego czy dowód ma - najpewniej nie, co jest minusem, bo nie ma teraz jak się bronić, ale w "świetle prawa" dowodu mieć nie musiał z uwagi na to, że przy odwołania dowód jest wymagany od graczy, a nie policjantów. Odwołania od mandatów mają dwie strony medalu - z jednej strony można otrzymać zwrot, jeśli mandat nie został wystawiony tak jak należy lub w ogóle nie jest słuszny, z drugiej udowodnienie racji jest poniekąd trudne. Jak mniemam zostało stworzone coś takiego po to, żeby uniknąć szeregu niepotrzebnych skarg. Na pewno leży tutaj komunikacja, która u funkcjonariusza powinna być podstawą, przez co pewne rzeczy być może stały się dla Ciebie niezrozumiałe, złe przekazanie informacji, zła interpretacja. W tym wypadku napisał o popatrzeniu na mapę, ale nie wystawił CI ZA TO mandatu tylko wtedy, gdy widział to jak jedziesz po trawie. Zasady oczywiście się nie zmieniły, nie kara się z mapy czy minimapy, a na podstawie tego, co się widzi w grze - czyli ewidentnie jak gracz łamie dane wykroczenie. Jeśli masz na temat tego jakąś koncepcję, to śmiało, samo "robienie ssów przy każdym wykroczeniu", to za mało informacji, a z tego co kojarzę były kiedyś na łamach forum czy gry i trackera dyskusje jak konieczność posiadania tego typu dowodów.

Nie będę tu pisał "ufam/nie ufam, że...", bo to nie o to tutaj chodzi, świadkowie mnie raczej mało interesują (nie zarzucam "ręką rękę myję", ale w mojej opinii Cropek oraz Feniks to mało wiarygodni świadkowie, oczywiście w przypadku tego drugiego nic tu nie napisał, ale piszę to tylko po to, żeby była jasność). Na początku byłem za tym, co piszę Grzanek, potem za tym co pisze Kostek. Teraz mam takie zdanie, że słuszność wystawionego mandatu jest wątpliwa. Jak pisałeś, nie interesują cię punkty, rozumiem, jeśli nie chcesz, to nie dostaniesz, jestem jednak w stanie Ci je zwrócić. Naimad napisał, że odwołanie odrzucone, ja dałem mu w tej kwestii wolną rękę. Zmieniam jednak zdanie po rozpatrzeniu wszystkiego, co zostało powiedziane oraz, to co zostało przedstawione. Mam nadzieję, że jest to w jakimś stopniu satysfakcjonujące, proszę o nie wieszanie psów na nim, ewentualnie na mnie, nie miałem jeszcze pełnego rozeznania, chciałem dowiedzieć się wszystkiego, co istotne. Mój błąd.

Podsumowując: Odwołanie w mojej opinii jest uznane, ale dowód jest mało jasny, jednak z uwagi na to, że Kostek jest nowym "próbnym" funkcjonariuszem i sam też nie ma dowodu (choć nie musi).

Co do tego zmuszenia... Chcesz zmusić funkcjonariuszy do screenowania każdych wykroczeń, żeby inni nie musieli cierpieć, okej, rozumiem, po części. Z drugiej strony - jak masz zamiar to zrobić, jaką masz w tej sprawie wizję? Konieczność ciągłego screenowania, gdy pełni się służbę, żeby w razie czego mieć niezbędny dowód na popełniane przez graczy wykroczenia, jeśli się odwołają? Twój przykład jak pracowałeś w Policji, który pokazałeś na ss jest super, widać tam czarno na białym winę gracza i dowód na to, że sobie skracał, ale to niestety nie zawsze się sprawdza, chociażby z tego względu, że skoro poruszyłeś "screenowanie", to jest ono nie zawsze trafne, nie zawsze zrobisz idealny zrzut ekranu, który będzie dowodem na winę policjanta lub twoją niewinność. To gra i rządzi się pewnymi prawami. Nie wiem czy ty jako były policjant tak robiłeś i zawsze trafiłeś na to, że miałeś konkretny dowód oraz to czy zawsze okazywałeś dowód na prośbę gracza (jak tak to dobrze, na pewno warto mieć dowód). Spójrz na to z drugiej strony - funkcjonariusz będzie musiał mieć dowód na winę gracza oraz na swoją niewinność, a gracz nie, bo nie jest w sposób tego robić przez 24/7? Policjant to też gracz, nie jest robotem i tez nie jest ciągle w stanie tego robić. Załóżmy sytuację, że policjant widzi jak ktoś skraca, powiedzmy widzi gracza na górce, który jedzie do przodu (zjeżdża w dół). Jeśli zobaczy gracza w momencie, w którym już zjeżdża z górki, to i tak może i ma prawo oraz obowiązek ruszyć za nim w pościg w związku z tym, że robił jeździł po nawierzchni nieprzystosowanej do ruchu i/lub jechał tak na skróty. Ale to jak wykona zdjęcie jest już wątpliwe. W pościg może ruszyć, bo taka sytuacja to ułamek sekundy, ale zdjęcia może nie zdążyć zrobić. Gracz zostanie zatrzymany, przedstawione zostaną mu dowody, a on powie "proszę o dowód". Okej. Jeden będzie dowód miał, drugi niekoniecznie - i czy w tym wypadku zawsze będzie to jego wina? To dałoby się uniknąć gdyby funkcjonariusz był zmuszony nagrywać swoją grę, gdy pełni służbę, żeby zawsze mieć pewność, że ma jasny i klarowny dowód.  Nie mówię oczywiście, że tak jest w Twoim przypadku. Druga sprawa, policjant zobowiązany jest posiadać dowody na to winę gracza, któremu ma wystawić zaległy mandat (gracz wychodzi z serwera). Załóżmy znowu podobny przypadek - skróty. Policjant nie mając screena nie jest w stanie tego udowodnić, więc zaległego mandatu nie wypisuje. Graczowi się upiecze, policjant siłą rzeczy odpuści, nie ma żadnego problemu. Analogicznie, odwołania od mandatów - policjant nie będzie miał zrzutu ekranu potwierdzającego popełnienie danego wykroczenia, dostanie po dupie. Od kogo? Od graczy. Dlaczego? Bo wystawił mandat, a nie ma dowodu.

Jak ktoś będzie robił głupa z graczy pracując w policji to bardzo szybko to wyjdzie, najczęściej nie zakończy nawet okresu próbnego, nie trwa on specjalnie długo. Gracze nie będą na siłę cierpieć.

Swoją drogą, jest niby jakiś poradniczek na forum, ale rzeczy do opisania jest masa, a ostatnio jeden z funkcjonariuszy zaproponował coś ala "FAQ dla Policjantów", co uważam za dobry pomysł, bo o ile nie chodzi o działanie schematyczne, a bardziej logiczne myślenie i zrozumienie drugiego gracza, zwłaszcza jeśli wcześniej było się na jego miejscu i odwrotnie, o tyle więcej tego typu informacji może pomogłoby w przyszłości nowszym policjantom, oczywiście nie jest to w żaden sposób usprawiedliwienie dla policjanta, który nie zna podstawy podstaw, nie stosuje się do nich i tym podobne - bynajmniej. Za rączkę też nikogo prowadzić nie będziemy, bo nie o to tutaj chodzi, jednym z podstawowych wymagań pracy w policji jest chociażby umiejętność pracy pod presją, często w pojedynkę. Będziemy na to zwracać uwagę, małymi kroczkami do przodu. Chciałbym, żeby kiedyś zmieniło się nastawienie graczy do policjantów i policjantów do graczy - bo chociaż wiem, że NIE MOŻNA narzucić komuś tego, jakim ma być typem policjanta, tak oprócz bycia konsekwentnym powinien być WZOREM dla graczy.

• Like 8

Nie wierzę w to, że zdołał mnie zobaczyć na skrótach, skoro nawet ja go nie widziałem. Zaznaczam, że specjalnie patrzyłem w tamtą stronę (bo wiedziałem, że jedzie do nas z wyspy) i nikogo nadjeżdżającego nie było. Mógł co najwyżej mnie zobaczyć jak wracałem na swój tor jazdy (ale tego za skróty już uznać nie mógł), więc tak naprawdę mandat był bezpodstawny. Ja nie ukrywam tego, że skracałem, szkoda tylko, że nikt nie ma jak mi tego udowodnić, bo przecież policjant nie musi udowadniać mi mojego wykroczenia. 

Moja wizja jest prosta i zrozumiała, a przede wszystkim zdrowa dla każdego. Nie szukam na siłę powodów do wstawienia mandatu, tylko dokumentuję to co widzę. Gracz skraca - robię screena. Gracz jedzie pod prąd - robię screena. Wiadomo, że nie wszystko da się zescreenować i w 100% przedstawić wykroczenie, natomiast nie róbmy sobie jaj. Tak ciężko mu było zrobić screena jak skracałem? Po co się wysilać, skoro i tak nie będę miał w jaki sposób się z tego wybronić, bo przecież policjant nie musi załączać screena do odwołań. Zdrowe zachowanie to jest takie, że jeżeli (będąc policjantem) widzę kogoś w 100% na popełnianiu wykroczenia i mam ku temu podstawy do zatrzymania go - robię to. Jeżeli nie mam pewności, mam wahania tudzież też nie uda mi się zrobić screena (w razie gdyby dany gracz się odwołał), po prostu nie jadę na siłę i mu tego mandatu nie wstawiam. Inaczej, każdy policjant będzie sobie myślał (a phi, co mi może zrobić, przecież screena nie muszę załączać) więc jedzie i mu mandat wstawia, a gracz w kropce bo co może zrobić? Na szkoleniach powinno być uczone zdrowe podejście, maksymalnie skierowane ku graczowi. Jeżeli trafia się burak podczas kontroli, wtedy nie mamy o czym mówić. W tym wypadku nie wiem czy KosteK zrozumie swój błąd, skoro dostał aprobatę i zaufanie od Naimada. Dla mnie liczy się fakt, że KosteK się przyznał do błędu i wie, że mógł to zrobić inaczej - dla mnie to jest największy sukces tego odwołania. Ale jak czytam post Naimada, aż się we mnie gotuje, bo takie coś nie powinno mieć miejsca. Nowy czy weteran, człowiek uczy się całe życie, ale to nie powód, by głaskać kogoś po głowie i jeszcze mówić, że nic nie zrobił.

Nie. Dowód powinien być poproszony tylko wtedy, gdy wynika niejasna sytuacja. Bo jeżeli dany gracz widzi za sobą policjanta, nagle skróci i później przy kontroli poprosi o dowód, to wiadomo, że ma 50% szans na wygraną, bo albo policjant go będzie posiadał albo nie (chociaż uważam, że w takich sytuacjach policjant powinien zawsze posiadać screena z wykroczeniem). Głównie chodzi mi o takie przypadki jak mój, czy podobnego typu (musiałbym przeszukać archiwum odwołań i wskazać przypadki), po prostu w takiej sytuacji to aż się prosi, aby policjant zapodał tego screena. Wiemy, że jechał od strony BS, wiemy, że prawdopodobnie mógł być w tunelu, wiemy też, że dzielił nas jeden pas + górka, z której zjeżdżaliśmy. Na to wpłynęło dużo czynników, że mógł nas nie widzieć + jego słowa o mapie. Napisał, że patrzył na mapę i koniec kropka.

Podejrzewam, że KosteK się po prostu poirytował tym, że jechał za nami by nas skontrolować, a my żeśmy mu uciekli boczną drogą i tym samym uniemożliwili kontrolę (stracony czas dla niego), więc postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Oczywiście to tylko moja hipoteza.

Domyślam się, że są też takie momenty, że faktycznie tego screena się nie da zrobić, albo po prostu nie zobrazuje prawdziwego zdarzenia, natomiast w moim przypadku, aż się prosiło, aby zrobić mi screena, ale powtórzę to raz jeszcze, skoro nie miał takiego obowiązku, to po co robić, prawda? Dużo zależy tutaj od policjanta, więc jeśli problematyczne wydaje się screenowanie każdego wykroczenia, to prosiłbym zarząd o porządne szkolenie dla każdego policjanta, któremu wydaje się, że może kontrolować i łapać każdego, bez potrzeby udowadniania komuś czegokolwiek, lub po prostu dla samej świadomości, by wiedzieli, że każdy tutaj podlega karze, a nie tylko truckerzy. 

Podsumowując, cieszę się, że KosteK przyznał się do popełnionego błędu i mam głęboką nadzieję, że to całe odwołanie (moje i Cropka) da mu do myślenia i na przyszłość nie popełni tych samych błędów. Również mam nadzieję, że będziecie stale kontrolować działania Naimada, bo po powyższych słowach, mam obawy i wątpliwości co do słuszności wyboru szefa, w prowadzeniu tak ważnej i odpowiedzialnej frakcji.

• Like 6

Nick: Mgriri
Okres czasu (od/do): 02.01 - 11.01
Powód: brak chęci do gry

Edited by Mgriri
  • Like 1

Sign in to follow this