Sign in to follow this  
Karot

Zwolnienia

26 posts in this topic

Recommended Posts

ObgHtuo.png

You must be signed in to read this content
Edited by Karot

ID: 15045
Okres pracy: 12 dni
Powód: Powodów jest wiele, zbyt wiele żeby wymieniać. Mam nadzieję że suma którą zarobiłem w tym tygodniu jakoś zrekompensuje mój krótki czas pracy, dlatego też proszę o zwolnienie przed wypłatami.

Mam nadzieję, że szybko się zobaczymy. Życzę powodzenia w życiu prywatnym. Bywaj! Kara milion score

Edited by Karot
  • Like 2
  • Hehe 2
  • I'm confused 4

ID: 4866
Okres pracy: 13/05/2020 - 27/05/2020
Powód: Zerowa aktywność.

You must be signed in to read this content

Edited by Karot
Zwolniony 27/05/2020 20:20
  • Like 1
  • Hehe 2
  • I'm confused 1

ID: 71553
Okres pracy: 09/05/2020 - 13/06/2020
Powód: Zwolnienie na prośbę Pana Scjsgfiwgsdfls. ☠️

Edited by Karot
Zwolniony 13/06/2020 13:30
  • I'm confused 2

ID: 74965
Okres pracy: 09/05/2020 - 22.06.2020
Powód: Aktywność na poziomie bliskim zera. Cześć i zapraszam ponownie, jak znajdziesz więcej czasu.

Edited by Karot
Zwolniony 22/06/2020 18:15

ID: 100390
Okres pracy: Miesiąc
Powód: Brak czasu

Miło mi było Cię gościć. Zapraszam ponownie!

Edited by Karot
Zwolniony 22/06/2020 23:10

ID: 178

Okres pracy: Chyba od 1.06 - 07.09

Powód: Brak czasu

Dzięki mistrzu za wkład włożony w rozwój firmy. Zapraszamy ponownie, jak tylko znajdziesz trochę czasu wolnego.

Edited by Karot
Zwolniony 07/09/2020 17:10
  • Thanks! 1

ID: 94261

Okres pracy: 08.09 - 07.10

Powód: Nie miałem czasu na grę, ale postanowiłem ogarnąć chwilę na wbijanie normy, co i tak przy wielu obowiązkach jest dla mnie czasami bardzo trudne, no ale cóż...  bardzo przemyślana nowość, która ma niejako przymusić do grania (XD) spowodowała, że grać nie będę wcale. Nie jestem w stanie wbijać aż tylu punktów, żeby firma na mnie nie traciła. Masiej&Karot ❤️ 

Dzięki za wspólną grę i miło spędzony czas! Przykro zwalniać, tym bardziej w takich okolicznościach. Zwolnię w poniedziałek po wypłatach. Jeszcze raz dzięki! Wszystkiego dobrego! / Masiej

Buziaki /Karot ❤️

Zwolniony około godziny 17, 12.10.20 / Masiej

Edited by Masiej
  • Thanks! 2
  • Hehe 1

ID: 15045

Okres pracy: 13 czerwca 2020 - 8 października 2020

Powód: Podobnie jak już kilku graczy, w imię "dobrej zmiany" muszę się zwolnić. Nie mam specjalnie czasu, chęci ani siły na zmuszanie się do gry i bycie coraz mocniej [email protected]#$%m tylko dlatego że nie używam skryptu. Pewnie zobaczymy się kiedyś na truckerce, może nawet w firmie jak pan Morawiecki Pawelo zluzuje trochę obostrzenia.

Powodzenia w utrzymaniu firmy i dzięki za te kilka miesięcy wspólnej gry.

Również dziękuję za miło spędzone chwile, a także za ogromną pomoc w rozwoju firmy. Zwolniony dziś, 08.10.20, o godzinie 21:05. Życzę wszystkiego dobrego! / Masiej

Edited by Masiej
  • Like 1
  • Thanks! 2

ID:  14394

Okres pracy: 05/05/2020  - 10/10/2020

Powód: Całkowity brak czasu oraz chęci. Nowe "punkty firmowe" wymusiłyby na mnie zwiększenie aktywności, a z wolnym czasem jest u mnie krucho... Na siłę to nawet kupki się nie robi. 💩 Życzę powodzenia aktualnemu szefowi i mam nadzieję, że wszystko się uda. ❤️ [*]

Dziękuję za okazany mi szacunek i zaufanie, postaram się nie zawieść. Przykro, że odchodzisz w takich okolicznościach, jednak liczę na wspólną grę w przyszłości. Wszystkiego dobrego! Zwolniony dziś, 09.10.20, o godzinie 10:50 / Masiej

Edited by Masiej
  • Thanks! 3
  • I'm confused 2

ID: 14394

Okres pracy: 25.10 - 16.11

Powód: Zwalniam na prośbę Pana Karota. Ostatnie słowa brzmiały tak: "Miałeś rację..... jestem napem....". Ciężko się nie zgodzić.

Mówiąc poważniej, Pan Karot opuszcza firmę z przyczyn osobistych. Liczę na szybki powrót! ❤️

Zwolniony dziś, 16.11.20, o godzinie 22:20.

• Thanks! 1
  • I'm confused 1
  • Sad 2

ID: 178

Okres pracy:02/11/2020 -17.01.2021

Powód:  Szef zna, szef wie, chciałbym odpocząć no i troszkie zestawkiem pomykać 😄

Bardzo mi przykro, że odchodzisz. Mam nadzieję, że u innego dziada będzie jeszcze gorzej. Czekamy na powrót 😉

Wypuszczony o 12:06, niech zestaw ci służy ;D

Edited by Masiej
  • Like 1
  • I'm confused 1
  • Sad 3

ID: 67117
Okres pracy: 13/07/2020 - 17/01/2021
Powód: Dziękuję bardzo za te pół roku. Głównie to wypalenie i chęć zmiany. Mam nadzieję, że będę mógł kiedyś wrócić. Buźka ❤️

Również dziękuję za te pół roku i również liczę na szybki powrót ❤️

Wypuszczony o 12:09, miłej roboty u dziada życzę 😄

Edited by Masiej
  • I'm confused 2
  • Sad 4

ID: 1305
Okres pracy:23.12.2020-22.01.2021
Powód:  Chciałbym trochę przemytów porobić i troszeczkę więcej zarobić 😉
Pozdrawiam 🙂 

Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas, do następnego!

Zwolniony 25.01 o godzinie 10:50, pozdrawiam 🙂

Edited by Masiej
  • Thanks! 2
  • Hehe 2
  • I'm confused 1

ID:  14394

Okres pracy: no jakiś krótki czas, nie wiem dokładnie 

Powód: Brak chęci do życia czy jakoś tak 

Rzyczę odzyskania chęci do życia czy jakoś tak. Zwolniony dziś, tj. 17.02.21 o godzinie 19:05, gorrąco pozdrawiam 🙂

Edited by Masiej
  • I'm confused 1
  • Sad 4

ID: 94261

Okres pracy: Od początku stycznia

Powód: Bez Karota to już nie to samo 

Trzeci raz Karot odchodzi i trzeci raz sypię się firma. Przykro. Zwolniony dziś, tj. 22.02.21 o 13:28. Przesyłam buziaki i uściski 🙂

Edited by Masiej
  • Sad 4

ID: 71553

Okres pracy: 08.02.21 - dziś

Powód: Schaboszczak nie wytrzymał tempa picia oraz smrodu wydobywającego się z szambiarki po Alamerze. Zwalniam na prośbę gracza 😞

Wypuszczony na wolność dziś, tj. 08.03.21 o godzinie 21:39, przesyłam moc buziaków, pozdrawiam i życzę powodzenia!

• Hehe 4

ID: 14470

Okres pracy: 28.01.2021- teraz

Powód: Brak czasu i sił na grę, dzięki za wspólne granie :3

Również dziękuję za wspólną grę, przesyłam uściski i buziaki ❤️

Zwolniony dziś, tj. 19.04.2021 o 18:43.

Edited by Masiej
  • I'm confused 1
  • Sad 7

ID: 100390

Okres pracy: 31.03.2021 - 05.06.2021

Powód: Brak czasu spowodowany wieloma czynnikami co zresztą widać po mojej aktywności a raczej jej braku. Dzięki za ponowne ugoszczenie w firmie i powodzenia w dalszym rozwoju! 😄

No panie Michale, rozumiem dać w gębę... rozumiem nawet nie zrobić normy. Ale sztylet w serce? To za dużo. Może i przesadziłem z oszczędnością na wunder-baumach i trzeba było wymienić je na nowe, to by nie śmierdziało w szambiarkach, ale oprócz tego nie mam sobie nic do zarzucenia.

Życzę dużo szczęścia i przesyłam buziaki! / Zwolniony dziś, tj. 05.06.21 o godzinie 20:00.

Edited by Masiej
  • Sad 5

ID: 57914

Okres pracy: 01.04.21 - 07.06.21

Powód: Awaria wątroby spowodowana huczną imprezą powitalną, Dawidek leczy kaca już siódmy tydzień.

Serdecznie zapraszamy gdy znajdziesz troszkę więcej czasu dla nas.

Zwolniony dziś, tj. 07.06.21 o godzinie 11:57.

• Hehe 1
  • I'm confused 1

ID: 59628

Okres pracy: 6.04 - dzis

Powód: Spożywanie alkoholu w mlodym wieku wyklucza mnie z mundialu, wracam do nauki BioChem, żegnam

Rośnij, dojrzewaj. Wróć dorosły. / zwolniony dziś, tj. 16.06.2021 o godzinie 19:57. Pozdrawiamy 🙂

Edited by Masiej
  • Hehe 1
  • Sad 2

ID: 5561

Okres pracy: maj 2020 - lipiec 2021

Powód: Moja wątroba pracuje lepiej niż zwykle, jednak inne kwestie zadecydowały o tej decyzji. Moje chęci do gry są znikome. Składa się na to wiele kwestii, o których osoby mi znajome zapewne wiedzą. Ostatni rok spędziłem w kręgu świetnych osób i nie żałuję żadnej sekundy poświęconej na wożenie towaruw w Globe. Mam nadzieję, że pod opieką nowego szefa - @Panzer - firma będzie dalej w stanie się prężnie rozwijać. W czasie pracy miałem z nim świetny kontakt i cały czas będę go wspierać. Nie mam zamiaru zajmować miejsca będąc nieaktywnym szefem 😉. Wruci chęć to też wruci  ̶K̶u̶b̶i̶c̶a̶  Masiej.

Pozdrawiam, zwolniłem się sam dziś o godzinie 23:44. Buziaki ❤️

Edited by Masiej
  • Thanks! 2
  • Hehe 2
  • I'm confused 1
  • Sad 10

ID: 14394

Okres pracy: 10.06-02.08.2021

Powód: Chęć zmiany otoczenia. Super wszystko w firmie działa, więc moja kontrola dobiega końca. @Panzer und @Draatwo życzę powodzenia z firmą i mam nadzieję, że wytrzymacie do końca dni tej firmy/serwera.

“Roger that,” Adam said, from his safe distance behind the old shipping warehouse a few blocks away.

I pulled the leather coat up tighter around my neck as a woman and child passed me on the street beneath the Dark Fortress. I’d been given an unusual assignment from Alden, the leader of the Guild where I worked.

Break in and steal the Dark Prince of the Fae’s crown. Normally, given my past history, I’d have walked away, or given this particular assignment over to another from the Guild. But Alden, the Guild leader, had demanded it be me who took it. It was an overly risky and stupid assignment as far as I was concerned, but I had no say in the matter.

Adam and I typically worked as enforcers and assassins for an organization of Witches that kept Otherworld creatures on the right track and out of the local newspapers. Thirty some years ago, those of the Otherworld crept out of the shadows and made it known to the human race that they were no longer alone here on earth.

Of course, Witches had always been among them, but we'd been content just to watch from the shadows. Until the Fae, taking matters into their own hands, came out and let the humans know they were no longer the top of the food chain. It had changed everything. Governments were now run with the help of the Otherworlder's.

It had been a huge adjustment for the humans, but, eventually, most had come to terms with it, and those that were considered royalty of the Otherworld creatures had been given safe passage, as well as diplomatic immunity. Even now, I was walking on sovereign land that had been legally declared a section of Faery.

Normally, my job was supposed to be easy—enforce the laws and protect humankind from becoming food for the Otherworld creatures. Today, it wasn’t that simple. I was stepping out of my comfort zone and into the realm of the Fae, where no human rules could be applied. If I failed, they could kill me, and no one would ever know.

It was a small price to pay for what I had been given. When I was young, my parents had been brutally murdered by the Fae. I'd gone to live inside the safety of the Guild soon after and, while it hadn't been ideal, it had become my home.

I had more than what most orphaned children had, and I'd been trained to take my place among the Guild. We were taught that life wasn’t about being selfish, it was about giving back to those who needed it, or those who couldn’t protect themselves from the deadly creatures who wanted to feed off of them. That's where I come in. I keep them safe, even if they never realize it. I'm not looking for payback or gratitude; I'm in it to keep this world safe.

I turned, watching the wide glass doors opened as an entourage of Otherworld beings that guarded the Dark Prince emerged from the embassy. Ryder was reported to be a notorious playboy—right up until last week when he announced his engagement to the Heir of the Light Fae who had seemingly appeared from thin air.

The Fae normally kept their lives out of the spotlight, but this story had hit every major newspaper around the world in a matter of hours. It wasn’t every day that the Fae announced weddings, or anything for that matter, and this one was going up on a grand scale. Two royal houses combining together was big Fae business. The papers loved it.

“I got movement; seven guards and a male in a dark leather trench. They're heading for the black Limo, over,” I said, pulling my magic around me and making myself look like one of the everyday humans on the street just milling about for a paper, or a look at the royal Prince.

One of the challenges for the Guild was how little we knew about the Fae. They were incredibly secretive, and what we did know came from rumors. The Dark and Light Fae were friendlier with the humans. However, there was grapevine chatter that there were other castes of the Fae that we had less information on. There was even one caste called the Horde that was supposed to be the stuff of nightmares and there were whispers that the Horde King had gone walkabout a little over twenty years ago.

Without a guiding hand on that group, who knows what kind of trouble could happen. As it was, there were hints coming back to the Guild of skirmishes within the Fae castes, and this was probably why we were experiencing such an increase in the Fae population in our world.

The secrecy just contributed to the problems. Some humans were infatuated with the Fae; others were simply terrified. It was a mess and some just wanted the Otherworld creatures to pack up and leave our world, or be shipped to camps where they could be monitored. Bad idea. They’re powerful, immortal, and, even with the sheer numbers of Witches being trained, it would be an all-out bloody war if we tried it.

The comm device in my ear hit static before Adam’s voice came out clear. “Confirmed. It’s the Prince. You are clear to engage, Syn. Chandra's in play now, as well. Good luck.”

I let out a shaky exhale. No one had ever tried this before, nor should they. It was basically suicide. There was a reason this embassy was called the Dark Fortress.

Five hundred highly trained Fae reportedly guarded this Fortress. Our sources told us the crown was inside a vault that had one of the most deadly security systems known to every Otherworld creature.

I placed my finger to my ear. “Are we sure it was the DP?”

“Confirmed, Syn—be careful. There's no contingency plan,” Adam replied quietly.

“Wouldn’t have it any other way,” I said, with more bravado than I was currently feeling.

If I got caught, we cut ties. I would be stuck at the mercy of the Fae who were notorious for not having any. I waited until the door opened once more, slipping in as a tall blonde walked out with a radiant smile on her face.

The Fae were beautiful, ethereal creatures. Many had taken jobs as movie stars or models. They were the ideal creatures to be on the posters representing the Otherworld beings as they never aged. Timeless beauty frozen right around the age of thirty.

I scanned the room and found two sets of elevators against the far wall. There were guards stationed in front of the one I needed to get on. I scanned the faces of the Fae guards who were armed to the teeth and dripping with testosterone. I checked the rest of the lobby, before heading to the front desk. I had on a long flowing skirt that made me look similar to the only woman working in the lobby of the Dark Fortress.

“Hi! My name is Angelica. I should be on the list for the walk through for the Embassy tour. I know I’m a little late, but the press outside today was crazy.” My voice came out more calmly than I thought it would.

The busty blonde looked up and glared at me with annoyance. She probably wasn't a fan of the Fae groupies. “First elevator, here is the badge. Attach it somewhere security can see it, or you will be removed from the building.” She handed me an identity badge that held the false name.

“Thank you so much!” I said with a bright faked smile on my face, turning to make nice with the Fae guards—who didn’t play nice back.

“Identification,” the taller of the two said, holding his hand out without even looking directly at me.

“Oh, of course, sorry,” I smiled and handed him the picture ID. “Here you go."

“Angelica Jolie?” He mocked.

Adam was toast.

“My mother loved the actress,” I said, over-emphatically shrugging my shoulders.

The guard didn’t crack a smile. “Spread your arms and legs,” he said, with little interest in his voice. I spread my arms and my legs obediently.

His hands came up and patted me down, checking under both breasts as if I might have had a gun parked between them. When he was satisfied that I held no weapons on my person, he turned and hit the button for level 2 before moving back to his post.

The elevator doors opened with a small ringing noise, and I silently slipped inside after one male had exited it. Inside, I scanned for camera’s and found one in the corner. Two more were beneath the glass two-way mirrors they had embedded on the elevator’s walls.

When the doors reopened again, I stepped out and surveyed the empty hall, before heading in the opposite direction of the tour that would be rounding the corridor any moment now, if they had stuck to schedule. The door to the next elevator opened, and a tall male Fae stepped out smoothly with a radiant smile.

“Are you with the tour?” He inquired.

“Yes, I was a few minutes late though. The press outside is crazy thick today,” I gave him my best dumb-blonde smile and looked up and down the halls as if looking for the group.

“You’re a pretty little thing. You sure you want the boring tour—and not something a little more personal?” His voice had lowered seductively.

I fluttered my eyes and bit my lip. “You could do that?” I asked with awe in my tone.

“And much more, if you like.” His smirk was all teeth.

If I hadn’t planned on him falling for my act I’d be tempted to kick him into next week. I pretended to consider it for a moment, my teeth pulling at the fleshy part of my lip. “Are you sure we won’t get in trouble? I would hate to get kicked out,” I fussed, twirling a stray lock of my hair around my You Only Live Once OPI painted fingernails.

He smiled, his gorgeous chocolate brown eyes lighting up at my uneasy performance. He was tall and well-muscled. His black pinstriped suit made him look older than most of the Fae normally did. His thick auburn hair sat in silky spikes along his forehead, framing his beautiful face. “Mmm, I promise you won’t get in trouble. I’ll take good care of you.”

Oh, I just bet you would, lover boy!

I smiled wider and agreed. He took me silently down a hall, through another corridor and into what looked like a lounge of some sort.

The room held a long cream-colored couch and rich chocolate brown walls. The carpet was plush, extravagant, and a matching brown.

“This room is where the Prince holds more intimate meetings,” he said.

“Seriously?” I asked, letting the pleasure of the room show on my face. It really was a beautiful room with its rich, natural colors.

“My name is Dristan. Yours is?” He asked, his eyes roving up my covered body. I removed my coat, letting his eyes travel over the tight black tank top I had worn today.

No szkoda 😥 Wpadaj na kontrole znowu. Zwolniony 02.08 o 14:16

Edited by Draatwo
  • Thanks! 1
  • I'm confused 1
  • Sad 5

ID: 8284

Okres pracy: 17.06 - 07.08

Powód: Zerowa aktywność od grubego miesiąca.
fsM9B3y.png

Zwolniony 07.08.21 o godzinie 17:15

• Thanks! 1
  • I'm confused 1
  • Sad 3

ID: elitarne 7

Okres pracy: 19/01 - 17/08

Powód:

Szkoda że musimy się rozstać w takich okolicznościach. Mam nadzieje, że kiedyś zawitasz do nas z powrotem, zwolniony 17.08.2021 o 20:00

Edited by Panzer
  • Sad 4

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this