Sign in to follow this  
Pawelo

Pay'n'Spray Mega Service

Recommended Posts

Jak już pewnie większość wie, na serwerze pojawiła się w końcu oficjalnie długo wyczekiwana możliwość samodzielnego naprawiania naczep 😄 Pora na oficjalne ogłoszenie i rozwianie wątpliwości, bo nie wszystko jest oczywiste.

 

Co się zmienia

Na mapie pojawiły się 4 nowe specjalne warsztaty Pay'n'Spray Mega Service: w Los Santos, San Fierro, Las Venturas i Blueberry. Można do nich wjechać całym zestawem i naprawić wszystko za jednym zamachem. Wypatrujcie nowych blipów na mapie, oraz odpowiednich bannerów jak na screenshotach niżej. Same naczepy można naprawić również wjeżdżając tyłem do niektórych standardowych PnS.

 

 

dkRrAdI.jpg

 

Ceny i zasady

Stan na teraz, ceny i mechaniki działania mogą z czasem jeszcze ulec zmianie. Jestęsmy teraz na etapie obserwacji i zbierania wniosków.
 

 • Naprawa następuje automatycznie z lekkim opoźnieniem po całkowitym zatrzymaniu pojazdu w warsztacie. Warto odczekać sekundę / dwie, jeśli wydaje się, że nic się nie dzieje.
 • Naprawa jednego pojazdu w zwykłych PnS to $600
 • Można naprawić samą naczepę w starych PnS wjeżdżając do nich tyłem,  pod warunkiem że naczepa mieści się w całości w warsztacie.
 • Naprawa standardowego zestawu ciągnik + naczepa w Mega PnS to koszt $1000 ($600 za pierwszy pojazd, $400 za drugi)
 • W każdym PnS naprawiane są tylko pojazdy, które mają poniżej 100% HP (tak było zawsze). W Mega PnS jeśli jeden pojazd ma 100% a drugi mniej, to tylko ten drugi zostanie naprawiony a cena za naprawę wyniesie $600 (niezależnie czy to ciągnik czy naczepa - to jest opłata za pierwszy pojazd z zespołu pojazdów)
 • Ze względu na powyższe zasady finansowo bardziej opłaca się naprawiać cały zestaw naraz w Mega PnS, niż pojedynczo ciągnik i naczepę (oszczędność $200)

 

Uwaga! Ważne jest, żeby cały pojazd który chcecie naprawić znajdował się w całości wewnątrz budynku warsztatu, inaczej nie zostanie naprawiony! Przykładowo jeśli truck zmieści się w środku, ale fragment naczepy będzie wystawał, to naprawiony zostanie tylko truck. Dotyczy to tak samo nowych jak i starych PNS.

Z tego powodu osoby korzystające z podmianek, mogą mieć sporadycznie jakiś problem z dokonaniem naprawy. Jeśli tak się przydarzy, to proszę o zgłoszenie w trackerze lub kontakt ze mną na PW i podesłanie problematycznej podmianki, żebyśmy mogli zbadać w czym rzecz i znaleźć rozwiązanie.

 

Testerzy Ochotnicy

Warto wspomnieć, że przez pierwszy tydzień grudnia (a nawet ciut dłużej) nasza serwerowa grupa Testerów Ochotników testowała działanie wszystkich warsztatów po wgraniu nowego systemu. Dzięki Waszej pomocy udało się wychwycić i naprawić kilka błędów, więc z tego miejsca chciałbym Wam podziękować za zaangażowanie i zgłaszanie na bieżąco problemów 🙂 Była to dopiero pierwsza taka akcja, w dodatku była trochę spontaniczna i zabrakło jakiejś lepszej organizacji z naszej strony, ale jakoś poszło. W przyszłości na pewno pojawią się kolejne okazje do zamkniętych i otwartych testów, ale już w ograniczonym gronie osób wylosowanych lub wybranych spośród całej grupy. Jeśli ktoś chciałby jeszcze dołączyć do grona Testerów i być może załapać się na wcześniejszy dostęp do jakichś nowości, to wystarczy zostawić odpowiednią reakcję na kanale #rangi-i-powiadomienia na naszym serwerze Discord - https://discord.truckers.com.pl


Ciekawostki techniczne i inne

 • Pierwotna wersja mapki z warsztatami przygotowana kiedyś dawno temu składała sę w dużej części z niewidzialnych obiektów postawionych przy ścianach, które miały zastępować brakujące kolizje. Jako że stara mapa i tak nie mogła zostać użyta a takie rzeźbienie jest słabe, to...
 • @#Liq przygotował zmiany w modelach GTA na potrzeby naszych nowych warsztatów. Dzięki temu mamy lepszej jakości mapki z poprawnymi kolizjami. Pozbyliśmy się tym samym problemów z zachowaniem kamery w grze podczas wjeżdżania do warsztatu (w tej prastarej mapce kamera zawsze zostawała na zewnątrz budynku i zasadniczo nie było widać gdzie się wjeżdża 😄 )
 • Okazalo się, że system PnS przez te wszystkie lata działał trochę przypadkowo, a dla niektórych pojazdów nie miał prawa nigdy działać poprawnie 😄 Żeby w ogóle zacząć wprowadzać nowy system, trzeba było najpierw znaleźć niewidoczne na pierwszy rzut oka błędy w starym, a potem powalczyć jeszcze trochę z bolączkami samej gry.
 • Banner Pay'N'Spray Mega Service jest chyba jeszcze autorstwa @Grzan3k , wygrzebaliśmy go ze starych plików z pierwszych prototypów Mega PnS chyba sprzed 3 lat i wykorzystamy go póki co roboczo na start. Wygląda to ok, czy powinniśmy przygotować coś nowego?

 

OMHBvWM.jpg

 

PS Wybaczcie, że tyle czasu trzeba było na to czekać 😉

PS2 Wgraliśmy też nowe bugi. W razie problemów wiecie gdzie zgłaszać -> https://truckers.com.pl/tracker/mta/

 • Like 10
 • Thanks! 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this