Sign in to follow this  
Pawelo

The End

93 posts in this topic

Recommended Posts

Cześć,

Mimo starań i chęci wielu osób na przestrzeni ostatnich lat, doszliśmy do momentu w którym trzeba jednak w końcu powiedzieć dość. Sytuacja na serwerze jaka jest każdy widzi, aktywność i lata świetności daaaawno minęły. Myślałem że mamy moc przerobową w postaci młodych ambitnych developerów i że w tym roku się w końcu odbijemy, ale praktyka pokazuje że niestety nie ma takiej opcji. Nie mogę nikogo siłą zmuszać do pracy.

Nie widzi mi się osobiście również dalsze funkcjonowanie jako niania i coach w jednym, bo ciągła potrzeba motywowania innych osób (bez długoterminowych efektów) wydrenuje do zera baterie nawet najsilniejszych osob. To się odbija na psychice w dłuższej perspektywie i jest po prostu niezdrowe.

Wiele rzeczy nam się nie udało, wiele poszło niezgodnie z planem, no cóż - tak się zdarza. Niestety na ten moment nie mamy już ludzi z naturalnym zapałem do tematyki truckerskiej, nie mamy ludzi wystarczająco samodzielnych by iść odważnie do przodu i pchać PTS na wyżyny. Sama platforma MTA również ma swoje najlepsze lata za sobą jeśli chodzi o społeczność. Czasy się zmieniły, prawie każdy ma komputer który nadaje się do grania w dużo lepsze gry niż 15 letnie GTA.

W związku z tym wszystkim podjęliśmy decyzję, którą trzeba było podjąć dawno temu. Polski Truckerski Serwer na platformie MTA zostanie wyłączony 23 grudnia. Tym samym eventy z okazji kolejnej rocznicy istnienia serwera nie są planowane.

Przepraszam wszystkich graczy których oczekiwania zawiedliśmy w jakiś sposób, wybaczcie wszystkie niezrealizowane plany i obietnice. Dzięki że byliście z nami przez te wszystkie lata i do zobaczenia gdzie indziej.

Temat pozostawiam otwarty do dyskusji, aczkolwiek nie spodziewam się żeby coś z niej wyniknelo.

• Like 3
  • Thanks! 13
  • Hehe 5
  • I'm confused 3
  • Sad 31

Robimy składke żeby odkupić serwer?

• Like 2
  • Thanks! 2

Z mojego punktu widzenia, część aktualnej w danych momentach administracji serwera przez całą dekadę którą miałem tutaj przyjemność spędzić, "dbała" o to by serwer nigdy nie dawał 100% przyjemności z uczestnictwa w zabawie. 

Niestety, na każdą cegiełkę, wór cegieł dokładało wybrane grono graczy co dawało iście koncertowo, symfonicznie grające na nerwach połączenie.

Jednak zawsze nie tyle sam zamysł, co wykonanie gamemode będącego podstawą rozgrywki był ponadczasowy.

MTA > SAMP i splujcie się hejterzy w komentarzach, ale dopóki ETS2 MP się nie spowszechnił to w zasadzie nie było żadnej innej, pozbawionej błędów alternatywy do zabijania czasu w tematyce truckerskiej w większym gronie.

Z jednej strony odczuwam nutkę satysfakcji że "too big to fail" nie działa w tym przypadku i nadszedł koniec, z drugiej chciałbym się cofnąć w czasie i przeżyć wszystko na nowo.

Przez 10 lat, aż do końca mojej "kariery", nie odczułem większych minusów. Bardziej bym to określił jako plusy ujemne.

Wielu ludzi poznałem, z częścią się nawet spotkałem na żywo, co najmniej jednego będę pamiętał aż mnie starcza demencja nie zje.

Dzięki za wszystko. 

Życzę każdemu by się dobrze wiodło w życiu offline, a loży szyderców i dzbanom umysłowym by zmądrzeli zanim zdążą przekazać geny.

Pozdrawiam, cześć!

• Like 5
  • Thanks! 4

You must be signed in to read this content

A co po odkupieniu? Bo ja bym się chętnie dorzucił, tylko pytanie teraz przyszłościowe - Co dalej?

że tak powiem potrzymaj mi piwo to załatwie coś 

Może po prostu obsadzić posady Administracyjne przez aktywniejszych graczy? Zacząć, chociażby częściej robić eventy, reklamy na różnych stronach... Pawela niech ktoś zastąpi (na jakiś czas niech odsapnie), gamemod jest tak rozbudowany, że na chwilę obecną nie trzeba go modyfikować tylko zająć się statystykami.

Edited by Cormax
  • Like 3

Ani serwer jako marka, ani żadna część obecnego gamemoda czy infrastruktury nie są na sprzedaż. Rozważaliśmy wewnętrznie w administracji czy robic reset statystyk zamiast od razu zamykać, ale jakoś wątpię żebyście chcieli grać od zera na aktualnym GM bez nowości w prawie 2022 roku.

• Like 2
  • Sad 1

Ja tam bym grał z miłą checią 😄 

• Like 1

Lepsze to niż zamknięcie serwera 😄

Wielka szkoda 😞  nie ukrywam, po wiadomości, którą odczytałem łezka w oku się zakręciła 😞

moje czasy, kiedy zaczynałem jako uczeń w gimnazjum  serwer hulał na full, ciężko było wbić 😄 czekało się w kolejce kto dostanie słynnego timeda. 😄  😄

pozostaną wspomnienia i jakieś filmiki na yt 😞 

Pozdrawiam ! 🙂

• Like 6

Bardzo mi przykro z tego powodu. Kilka lat tutaj spędziłem i jak widać do dziś ciągle tutaj jestem 😁  Co jakiś czas wspierałem serwer finansowo.

Miesiąc temu czy dwa zaproponowałem nawet administracji iż mogę sponsorować reklamy. Byleby przyciągnąć jakiś nowych graczy. W innych tematach poruszany był temat aby wprowadzić może coś z RPG? Skoro na innych serwerach gra codziennie po 700 - 800 osób to chyba platforma MTA się nie wypaliła? Zrozumiałbym to gdyby na mta serwerach grała garstka ludzi. Ale tak nie jest. Czasami ciągle się jest dostać na serwery 😛Proponowałem zebranie administracji z graczami aby omówić co robić dalej. Cisza. Naprawdę przykre jest to że to coś co zapoczątkował @inspektor dobiega końca. Wiem że nic wieczne nie jest. Jednak ciągle liczę na to że serwer nie zostanie zamknięty. Wystarczy może świeża młoda krew? Czy jest możliwość dodania rzeczy typu RPG? Można by pewnie omawiać wiele rzeczy. Ale do tego jednak trzeba zebrać graczy i adminów. Jeśli jednak rzeczywiście 23 grudnia PTS miałby zostać zamknięty z tego miejsca chciałbym podziękować @inspektor za ten projekt. Co jak co ale to on to wszystko zapoczątkował. I gdyby nie on to dzisiaj w tym miejscu by nas nie było. Te przegrane dni, noce, godziny, miesiące..... Uważam też że jednak mimo wszystko na zakończenie serwera jeśli do tego dojdzie należałoby urządzić taką "imprezę" na serwerze jakiej jeszcze nie było. A nie stypę. Bo serwer nie istniał miesiąc czy dwa tylko jednak lata. I słabe by było zakończenie przygody serwera bez tego. Jednak tego na razie nie biorę pod uwagę. Potrzebny jest teraz spokojny dialog, zmiany i chęć pomocy ze strony wszystkich. A nie dogryzanie sobie jaki to kto nie był na serwerze......

Przynajmniej takie jest moje zdanie :uszanowanko:

• Like 5
  • Hehe 1

I dalej będzie grało max 5 graczy dziennie, na wakacjach coś więcej. Już lepiej zaprzestać działalność i zrobić pamiętliwe zakończenie, niż ciągnąć wszystko dalej przez następne lata. Dla mnie argumentacja, że MTA to stara platforma nie ma sensu. Przydałby się "sponsor" oraz jakaś chęć rozwijania tego dalej. Jakby taka zrzutka miała miejsce, to przydałoby się, żeby coś faktycznie się zaczęło dziać. Nie mówię, że na następną dekadę, ale przynajmniej zobaczyć po aktywności, czy jest co ratować. A większość graczy doceniłaby to.

Jeżeli to koniec to dzięki za grę, miałem w co grać na ziemniaku.

Jeśli by serwer był normalnie prowadzony z normalną administracją to i gracze by się znaleźli 

Edited by Badyl
  • Like 7
  • Thanks! 4

Bardzo przykre..😥 Jednak nadal mam nadzieje że serwer nie zostanie zamknięty.

A jeśli chodzi o zamknięcie to mogło by już jak coś nastąpić po nowym roku a nie przed świętami taki prezent od administracji.

• Like 1

Kurde a dopiero co mnie do pogotowia przyjeli...

nie zamykajcie ;(

• Like 1

No i cóż ja mogę tu dodać... Bardzo szkoda tych wszystkich lat, znajomości oraz wspomnień. Wiadomo, że gracze z czasem odchodzą, zajmują się takimi sprawami jak praca i życie codzienne, więc nie mają nawet czasu na grę. Jednak sądzę, ze gdyby dać dobrą reklamę nie tylko na fb, ale na różnych forach itd, to można by przyciągnąć wielu graczy. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, to sądzę, że bardzo duża część graczy wpłaciłaby przysłowiową złotówkę, aby serwer nadal istniał. Wiadomo także, że w administracji przydałaby się młoda krew, która by to wszystko ruszyła. Czasem jakieś zmiany na mapie, nocne zabawy, które każdy bardzo dobrze pamięta oraz wspomina zdziałałyby cuda. Jeśli jednak serwer zostanie zamknięty, to nie pozostaje mi nic innego jak podziękować Wam wszystkim. Podziękować za wspólny czas oraz wspomnienia, podziękować za możliwość prowadzenia firmy, podziękować za obdarowanie mnie zaufaniem i włączenia mnie niegdyś w szeregi administracji, to były piękne czasy.

Pozdrawiam

wasz Micruś

• Like 9

trudno

• Thanks! 1
  • Hehe 1

no cóż też chyba pora się pożegnać, dziekuje za te pare latek, za te znajomości, za mile spędzany czas 

Trzymajcie się 

iks fał er Pozdro 

No cóż mogę tutaj napisać jak tylko podziękować za wspólną grę. Po 5 latach (z małą przerwą 😉 ) miło spędzonych w tak wspaniałym gronie od którego wiele się nauczyłem i dowiedziałem, Wielkie dzięki za wszystko, za miłe i te gorsze chwile, było super. Do zobaczenia w przyszłości. 

Pozdrowionka.

Szkoda, szkoda.

Przyznam, że mi też się gra zbrzydła i nie chce mi się grać, ale jednak coś tutaj trzyma.

Normę za każdym razem robię na przymus i mógłbym już dawno odejść, ale jednak serduszko boli jak trzeba to zrobić i człowiek tego nie robi. Pewnie nie tylko ja tak mam.

Czy nowa obsada by pomogła? Wątpię. Tak jak Simple ładnie podkreślił - ETS 2 na MP się za bardzo rozkręcił, żeby ludzie chcieli jeździć ciężarówką w GTA SA.

Również łezka się w oku kręci jak widzę ten temat i osobiście dalej bym trzaskał te godziny na normę (chciałbym dożyć odejścia Zaahain'a i oczywiście przejąć stanowisko 😎)

Taki post też fajnie pokazuje jaką serwer ma społeczność. Ile nagle osób się wypowiada, szkoda tylko że nie każdy ma tyle czasu na gierkę żeby budzić serwer.

No nic... Jeżeli to koniec to miło się grało i paru osób na pewno nie zapomnę ❤️ 

Sprzedam Buffalo! 10kk i kupuje za to losy ez

• Like 1
  • Hehe 1
  • Sad 1

Chociaż nie gram na serwerze już dłuższy czas, to uważam, że jego lata świetności minęły, a nawet żadne cuda na kiju w GM nic tu za bardzo nie pomogą. Nowszych graczy ciężej przyciągnąć na PTS, ale w samą podstawkę i wiele starszych tytułów wciąż gra masę graczy, mój ulubiony przykład - Gothic, którego do teraz moduję i gram w modyfikacje nowo powstałe do niego.

Nie rozumiem za bardzo tej próby ratowania zamknięcia projektu, skoro to bardzo dobra decyzja. Większość "starych graczy" jest już starych - nie ma czasu na regularną grę w multiplayer. A nowych już to nie przyciąga. Tematyka truckerki zawsze była niszą i zawsze na "innych serwerach" było więcej graczy, zwłaszcza zagranicznych - tutaj przewijało się trochę obcokrajowców, ale serwer nigdy nie był nastawiony na międzynarodową rozgrywkę.

@Vaniliovsky inspektor wcale nie zapoczątkował serwera, założycielem był ktoś inny. Nie wiem czy restart od 2013 do teraz liczy się jako jego dzieło - wydaje mi się, że nie, chociaż na pewno miał w tym jakiś udział.

Nie uważam też, że "wielka impreza" cokolwiek zmieni. Że w ogóle komuś będzie chciało się ją organizować i będzie dużo osób - na papierze zawsze ich tyle jest, tak samo sponsorów. A jak przychodzi co do czego, to nie ma nikogo. Poza tym, nikt przecież nie umiera, więc jak ktoś nawiązał kontakty na PTS, to zawsze jest inna forma komunikacji.

Z serwerem Discord zrobicie jak uważacie. Jest darmowy, więc nie ma kosztów utrzymania, do luźnej dyskusji, wspomnień i tego typu rzeczy zawsze może być. Mam wrażenie, że dla niektórych zamknięcie serwera/forum to permanentne zerwanie kontaktu z kimś ze społeczności - mamy 2021, facebooka, whatsappy, instagray czy Discorda xD.

Pozdro.

• Like 1
  • Thanks! 1

aktualna wersja  gamemode jest zbyt skomplikowana za duza liczba graczy musi byc zaangazowana dlatego to kuleje wrocilbym do wersji wczesniejszej  😄

• Like 1

Sieeeeeeema,

Po zobaczeniu rozliczeń w pogotowiu i komentarza poniżej od mojego serdecznego zarządowego byłego partnera oraz myślę, że do tej pory dobrego kolegi @Zaahain . Od razu wskoczyłem w newsy na forum i widziałem tytuł "The End".
Nie ukrywam jest to smutna wiadomość mimo już mojej rzadkiej aktywności na serwerze, ale gdzieś w głębi serduszku bym chciał aby ten projekt przetrwał - ale nie przetrwa. Sytuacja jest prosta, administracja się dawno wypaliła jak i zapał - gracze się wypalili i wolą spędzać czas czy to w innych grach, na internatach, ale też jak wyżej - wielu ludków już to stare gzibi. 

Od kiedy sięgam pamięcią było sprostowane, że serwer nigdy nie zostanie sprzedany nikomu. No, ale to dobrze - niech zostanie w rękach tego kto trzymał porządeczek i to dziecię na rękach.

Pierwszy raz tu trafiłem w kwietniu 2010 roku, zostałem ściągnięty tu i zostałem od dzieciaka, a kończąc już na mężczyźnie tak w zasadzie. Przeżyłem tu mnóstwo przygód i czasu. 
A mógłbym gadać i gadać na temat tego serwera, ale była to najlepsza decyzja żeby zacząć tu grę. Dostałem tu wiele rzeczy, doszedłem do rzeczy których chciałem dojść - nie wszystkie udało się zdobyć.

Na forum kogo nie zobaczę to znam większość tych nicków które przewijały się przez lata przed moimi ślepiami. Najwięcej co tu odczuwałem to na pewno zabawa i śmiech, czasami tak dobrze się tu siedziało cały dzień, nawet na głupim  truck stopu. Parę osób spotkałem na żywo i to już na emeryturze bo w tym roku. Oczywiście też było wiele zgrzytów i spin, ale koniec końców zawsze dobrze mi się tu siedziało. 

Chciałbym podziękować każdemu z osobna za rzeczy które dla mnie zrobiły, bądź z którymi przeżyłem tu wiele fajnych chwil - ale kochani moi -  jest was za dużo (mówię też do tych którzy może nawet nie zobaczą tego posta)

Byliście wszyscy ekstra - nawet jak potrafiliście zaleźć za skórę! To i tak spoko bo to są fajne pamiątki. I nie ma takich słów które by opisały jak jestem wdzięczny za to, że mogłem z wami przejść tak długą historię, oraz za to, że mogę się z wami tu powoli żegnać. Kocham was fest 🥰

No, ale wyróżnię Świętą Trójcę do której osobiście teraz wyśle najszczersze słowa 🙂

@mawej - Dzięki Ci sąsiedzie z trójmiasta (a może już nie), że postawiłeś ten serwer, że spłodziłeś ten projekt. Nie mieliśmy przyjemności dużo popisać, ale były momenty na serwerze - dziękuję ślicznie 💋

@inspektor - Z nami różnie bywało, od pozytywnych do negatywnych emocji. Koniec końców - bardzo Ci dziękuję za to, że to właśnie Ty trzymałeś najdłużej to dziecię na rękach i próbowałeś to utrzymywać w ryzach. Dziękuję Ci również, że przyczyniłeś się do jednego z moich największych celów na tym serwerze bodajże prawie 6 lat temu (Dołączenie do zielonych szeregów). Później leciutko się popsuło między nami - ale mam do Ciebie szacunek i dalej mam na Twój temat pozytywne zdanie i chciałbym żebyś to wiedział na końcówce. Dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla serwera oraz dla mnie 😘

@Pawelo - Braciak! - bo miałem zaszczyt tak Cię nazywać nawet po objęciu ważnego stanowiska. Tobie chciałbym podziękować za to, że wziąłeś mnie kiedyś - kiedyś do Pogotowia i za atmosferę jaką razem tworzyliśmy bo było bardzo fajnie! Szczególnie gdzieś na innym serwerze razem z @brtm. Cieszę się, że mogłem czasami z Tobą popisać i o życiowych sprawach bo i takie się zdarzały! Dziękuję za bycie człowiekiem! Również, dziękuję za to, że po objęciu ważnego stanowiska żadna sodówka Ci nie uderzyła do głowy i próbowałeś nieść ciężar tego serwera na swoich barkach, takie bary to niejeden steryd zazdrości! I cieszę się bardzo, że mogliśmy razem z innymi biegać pod szyldem "http://" Bardzo, bardzo Ci dziękuje i teraz ostatni raz "Viva la śmieciara! ny ny ny ny ny" !!

Moim zdaniem powinna być impreza pożegnalna wybuchowa i zaraz po niej serwer powinien zostać wyłączony.

Kto będzie mnie potrzebował - zechce pogadać/ w coś pyknąć - na pewno mnie znajdzie. Niektórzy mają do mnie kontakt, ale nawet przez diskord jest szybki dostęp o ile serwerka nam nie wyłączą.

Mam tyle w sobie wdzięczności i tyle do przekazania, że strona by nie ogarnęła tylu znaków 😄

DZIĘKUJE WSZYSTKIM GRACZOM TYM KTÓRZY:
- są zbanowani

- tym którzy mnie nie lubią 

- tym których już nigdy nie zobaczę/ nie usłyszę ani nie popiszę

- tym którzy nawet nie zobaczą tego posta

- tym którzy obdarowali mnie pozytywną energią i sympatią

WSZYSTKIM! Dziękuję i do zobaczenia jak nie w życiu realnym to chociaż w internecie 🙂

ps. pogotwie to najlepsza frakcja

• Like 1
  • Thanks! 6

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this